Riječani se vratili s medaljama sa Prvenstva Hrvatske u dizanju utega

Autor: Andrea Načinović 30.06.2022

kdu kvarner

Na prvenstvu je nastupilo 70 natjecatelja iz 9 klubova.

Rijeka - U prostorijama kluba dizača utega Split na Gripama 25. i 26. lipnja održano je pojedinačno prvenstvo Hrvatske u dizanju utega za seniore i seniorke na kojem je nastupilo 70 natjecatelja iz 9 klubova (Slavonija, Osijek, Vukovar, Metalac, Rječina, Split, Kaštela, Kvarner i Solin).

Za KDU Kvarner iz Rijeke u konkurenciji seniora nastupili su:

• Antonio Kezić koji je u kategoriji do 67kg zauzeo 4. mjesto s ukupno podignutih 135kg u olimpijskom biatlonu (trzaj 60kg i izbačaj 75kg),
• Aleksa Dudić koji je u kategoriji do 81kg zauzeo 2. mjesto s ukupno podignutih 221kg u olimpijskom biatlonu (trzaj 100kg i izbačaj 121kg),
• Deja Lazić koji je u kategoriji do 89kg zauzeo 6. mjesto s ukupno podignutih 158kg u olimpijskom biatlonu (trzaj 69kg i izbačaj 89kg),
• Patrik Rapaić koji je u kategoriji do 96kg zauzeo 3. mjesto s ukupno podignutih 170kg u olimpijskom biatlonu (trzaj 75kg i izbačaj 95kg),
• Sebastijan Čulaja koji je u kategoriji do 109kg zauzeo 7 mjesto s ukupno podignutih 222kg u olimpijskom biatlonu (trzaj 102kg i izbačaj 120kg).

Za KDU Kvarner iz Rijeke u konkurenciji seniorki nastupale su:

• Lara Vukotić koja je u kategoriji do 76kg osvojila 3. mjesto s ukupno podignutih 121kg u olimpijskom biatlonu (trzaj 56kg i izbačaj 65kg). S tim da je Lara u disciplini trzaj osvojila 2. mjesto,
• Mija Borši koja je u kategoriji do 81kg osvojila 3. mjesto s ukupno podignutih 124kg u olimpijskom biatlonu (trzaj 56kg i izbačaj 68kg).