Torpedo Runnersi i TZ Grada Kastva u zajedničkoj promociji zdravog života i Kastavske šume

Rijeka – Otvoreni trening u Kastavskoj šumi i uvijek izazovan Sljemenski maraton najvažniji su prošlotjedni trenuci riječkih Torpedo Runnersa.

Naime, u suradnji s TZG Kastav, ŠRU Torpedo Runners organizirao je prvi u nizu otvorenih treninga te na torpedosima omiljenoj lokaciji ponudio svim zainteresiranima zajednički trening, bez obzira na to je li riječ o početnicima, povratnicima u trčanje ili pak redovitim trkačima. Upravo su stoga bile ponuđene tri različite grupe koje su u četvrtak, 16. srpnja u 19 sati na Crekvini zajedno započele zagrijavanje, a potom se u Kastavsku šumu uputili hodajući, trčeći i hodajući ili pak samo trčeći. Oko 20 sati sve su se grupe vratile na Crekvinu gdje su uz okrjepu napravili vježbe istezanja i nastavili neformalno druženje.

Već prvi otvoreni trening Torpedo Runnersa, koji je okupio 70-ak sudionika, pokazao je da je idealan za sve generacije željne aktivnosti u prirodi, a drugi je najavljen za četvrtak, 20. kolovoza u isto vrijeme i na istom mjestu.

Sljeme

Gordan Deluka

A Kastavsku šumu sedmero je torpedosa u subotu, 18. srpnja, zamijenilo Sljemenom, odnosno 21. izdanjem popularnog Sljemenskog maratona koji je u travnju odgođen zbog pandemije koronavirusa. Lajtmotiv ovogodišnje popularne planinske utrke bio je „Stairway to Heaven“ čime su organizatori željeli istaći ključan dio sljemenske kružne staze – Horvatove stube. Podnožje ovih kamenih stuba označava završetak spuštanja i početak uspinjanja prema radiotelevizijskom tornju gdje se nalaze start i cilj utrke.

Kako je i uobičajeno, Sljemenski maraton ponudio je tri utrke – na 14, 28 i 42 kilometara.

Najdulju, maratonsku dionicu od Torpedo Runnersa otrčao je Gordan Deluka u vremenu 4:23:25 što mu je osiguralo 76. mjesto u muškoj konkurenciji te 8. mjesto u kategoriji M50.

Najbrži na 42 kilometra bio je Dejan Radanac (3:01:42).

Kristijan Samaržija predstavljao je Torpedo Runnerse u utrci na 28 kilometara. On je dva sljemenska kruga završio za 2:53:21 čime je osigurao 20. mjesto u muškoj kategoriji te 7. u kategoriji M40. Pobjeda u utrci na 28 kilometara pripala je Miroslavu Markoviću (2:14:17).

Maria Vlacich

U ženskoj kategoriji u utrci na 28 kilometara sudjelovalo je četiri torpedosica. Katja Rajačić je s vremenom 3:02:40 bila najbrža od njih te je zauzela 8. mjesto u ženskoj kategoriji te 5. u kategoriji Ž35, a odlične rezultate ostvarile su i Nina Tišlerić (3:22:36), Jadranka Dragičević (3:26:26) te Maria Vlacich (4:07:36).

Najbrža žena na 28 kilometara bila je Lana Vodopija (2:36:50).

Romeo Marčelja sudjelovao je utrci na 14 kilometara i s vremenom 1:17:26 zauzeo 25. mjesto u muškoj kategoriji te visoko 2. mjesto u kategoriji M55. Najbrži u ovoj utrci bio je Kristijan Rubinić (0:57:03).

Karlovac

Pretprošli vikend trčalo se u Karlovcu gdje je održana večernja cestovna utrka Karlovački cener. Riječ je o utrci ukupne duljine 10 kilometara koja se sastoji od tri kruga duljine 3.285 metara. Na njoj je sudjelovalo troje Torpedo Runnersa – Romeo Marčelja je s vremenom 0:42:35 zauzeo 63. mjesto u muškoj kategoriji i 3. mjesto u kategoriji M55, a Bojana Kukec je utrku završila za 1:02:18 čime je ostvarila 140. mjesto u plasmanu u kategoriji žena te 64. u kategoriji Ž35.

Ovogodišnji pobjednici ove utrke su Bruno Škrinjarić (0:33:59) i Slovenka Anja Fink (0:37:54). Osim ove, brojem sudionika, najveće utrke, u sklopu Karlovačkog cenera održane su i utrke: Karlovačka milja, 10 km – Elite te utrka štafete također duljine od 10 kilometara.

Osijek i Fužine

Trčali su Torpedo Runnersi i posljednjeg lipanjskog vikenda i to u Osijeku i Fužinama.

Naime, 27. lipnja u Osijeku je održan odgođeni 16. Osječki Ferivi polumaraton koji u trkačkom kalendaru obično dolazi prvog vikenda u travnju. Ljetno izdanje ovog polumaratona ponudilo je trkačima teške vremenske uvjete (visoke temperature zraka), ali i nadu da će i ostale odgođene utrke dočekati realizaciju.

Torpedo Runnerse u Osijeku su predstavljali Gordan Deluka koji je s vremenom 1:53:58 zauzeo 79. mjesto u muškoj kategoriji, odnosno 8. u kategoriji M50 te Ante Toni Tibljaš koji je 21,1 osječki kilometar otrčao za 2:10:42 i zauzeo 168. mjesto u muškoj kategoriji te 11. u kategoriji M55.

Najbrži je bio Dejan Radanac (1:18:51).

Istoga dana, u poslijepodnevnim satima uz fužinsko jezero Bajer „Fužinarsku lisicu“ dugu 6 kilometara trčalo je devetero torpedosa među kojima je najbrži bio Romeo Marčelja (26:07) zauzevši 20. mjesto u muškoj kategoriji te 1. mjesto u kategoriji M55. Budući da u kategoriji M65 nije bilo natjecatelja, Marčelja je proglašen pobjednikom Memorijalne utrke „Matija Glad“.

U ženskoj konkurenciji najbolji rezultat u Fužinama je ostvarila Martina Keliš Lukanović (0:35:48) zauzevši 30. mjesto u ženskoj kategoriji te 11. u kategoriji Ž35.

Prva mjesta u ovoj utrci, nasljednici Fužinarskog polumaratona – Tri jezera, osvojili su Luka Nedeljković (0:22:27) i Dijana Kesonja (0:25:47).