U 2. kolu Premijer lige RK Zamet savladao GRK Varaždin 1930

Kod RK Zamet istaknuo se Dario Jeličić koji je postigao čak 10 pogodaka, Patrik Martinović s 8 pogodaka te Martin Mozetić i Veron Načinović s 5 postignutih pogodaka, dok je na golu briljirao Marin Sorić s čak 18 obrana.

Rijeka – U 2. kolu nove sezone Premijer lige rukometaša RK Zamet je u Dvorani mladosti odigrao odličnu utakmicu protiv GRK Varaždina 1930 koja je završila izvrsnim rezultatom 32:26. Iako je ovo tek početak sezone, nakon prošlotjednog poraza od Sesveta, ova pobjeda dala je rukometašima Zameta poticaj za nove pobjede.

U prvim minutama utakmice poveo je GRK Varaždin, a Zamećani su se u prvom poluvremenu borili kako bi došli do izjednačenja, a do toga dolazi tek u 25. minuti kada se nakon četiri uzastopna gola od kojih dva daje Jeličić uspijeva izjednačiti na 12:12. Ostatak prvog poluvremena obilježila je odlična igra Zameta zbog čega se na poluvrijeme ide rezultatom 16:12 nakon čak sedam uzastopnih golova Zamećana, a razliku s poluvremena GRK Varaždin nije uspio dostići do kraja utakmice.

Iako Varaždin pokušava dostići zaostatak te se u 46. minuti približava Zametu na 2 gola razlike, Zamet nastavlja s odličnim akcijama te s 4 uzastopna gola (Martinović, Načinović, Mozetić, Jeličić) bježi Varaždinu na šest golova razlike. Slična se razlika zadržala sve do pred kraj utakmice koja je završila efektnim cepelinom i rezultatom 32:26 u korist RK Zamet. Kod RK Zamet istaknuo se Dario Jeličić koji je postigao čak 10 pogodaka, Patrik Martinović s 8 pogodaka te Martin Mozetić i Veron Načinović s 5 postignutih pogodaka, dok je na golu briljirao Marin Sorić s čak 18 obrana. Na strani GRK Varaždin 1930 bivši Zamećan Filip Glavaš postigao je 10 pogodaka.

U 3. kolu Premijer lige rukometaše Zameta očekuje gostujuća utakmica protiv Rudara iz Ruda, a utakmica se igra u subotu 6. listopada.

– Nešto lošije smo otvorili utakmicu i Varaždin je poveo. To je trajalo do kraja prvog dijela kada smo podigli razinu igre prvenstveno u obrani, ali i u napadu. Izvršili smo ono što je trener Lalić postavio pred nas i do kraja utakmice smo održavali ritam. Čestitam svojim suigračima na odličnoj utakmici te navijačima koji su nas bodrili cijelu utakmicu, kazao je Marin Sorić po završetku susreta.