U OKU KAMERE Kastafski kros okupio stotinjak trkača, pobjednik na 13,5 km Zoran Žilić

Zoran Žilić s vremenom 51:34 pobjednik je distance od 13,5 kilometara, drugi je bio Eldin Hodžić s vremenom 52:37, a treći Vinko Zaninović s 53:42

Rijeka – Prva službena utrka u Hrvatskoj nakon ukidanja mjera zabrane okupljanja uzrokovane zbog virusa COVID-19, bila je ona, današnja na Kastvu, gdje se trčao tradicionalni Kastafski kros s dužinama od 13,5 kilometara i šest kilometara. Bio je to 45 Kastafski kros i 16. Memorijalna utrka “prof Zehrid Kadrić”, a natjecanje je održano u organizaciji Sportsko-rekreacijskog kluba Rika, pod pokroviteljstvom Grada Kastva, a u sklopu manifestacije obilježavanja Grada.

Kastafski kros na startu je okupio stotinjak trkača, a dominirala je sportska obitelj Žilić. Zoran Žilić s vremenom 51:34 pobjednik je distance od 13,5 kilometara, drugi je bio Eldin Hodžić s vremenom 52:37, a treći Vinko Zaninović s 53:42.

U ženskoj konkurenciji na 13,5 kilometara pobijedila je Ingrid Nikolesić koja je dužinu završila za 59 minuta i 20 sekunda, druga je bila Paula Šimunčić s vremenom 60:01, a treća Sara Superina s vremenom 60:03.

Na kraćoj utrci od šest kilometara pobjednik je Matjaž Štafanel kojem je trebalo 22 minute i 34 sekunde do cilja, drugi je Marko Lukenda s vremenom 25:44, a treći Vito Mandekić s 26:59.

U ženskoj konukurenciji na šest kilometara pobijedila je Sandra Žilić u vremenu 23 minute i 46 sekunda, druga je Elena Ban s 25:54, a treća je bila Silvija Žilić s vremenom 27:27.

– Ponosni smo što je baš naša utrka prva službena utrka u Hrvatskoj nakon ukidanja mjera zabrane okupljanja uzrokovanih zbog virusa COVID-19. Također, naša utrka je i najstarija utrka na ovim područjima.
Zato smo vas odlučili nagraditi bogatim i lijepim nagradama, poručili su iz SRK Rike i zahvaljuju se gradonačelniku Mateju Mostarcu i Davidu Buruburanu na podršci i divnoj suradnji.