U oku kamere: Održano primanje nagrađenih sportaša grada Opatije

primanje_sportasa_ljeto_2015_opatija (5)

Predsjednik ŠSGO-a Kirigin istakao je uz pohvalu sportašima na uspjesima i trudu, i podršku Saveza, koji djeluje u suradnji i s Gradom Opatija.

Opatija – Predstavnici grada i Športskog saveza Grada Opatije, Ivo Dujmić i Fernando Kirigin, primili su opatijske sportaše koji su u prvoj polovici 2015. godine ostvarili zapažene rezultate. Ovom prilikom sportašima su bila uručena priznanja i prigodne nagrade.

primanje_sportasa_ljeto_2015_opatija (4)

Gradonačelnik Dujmić je pozdravivši i čestitavši okupljenim sportašima u maloj dvorani Sportske dvorane Marino Cvetković rekao kako je Opatija relativno mali grad s obzirom na broj stanovnika, ali da je baš zbog toga podatka – sport postao još jedan gradski brend po kojemu se prepoznaje u svijetu, jer opatijski sportaši doista nižu vrhunske rezultate na sportskim natjecanjima. To zasigurno predstavlja jednu od najboljih promocija grada, a Grad će nastaviti pružati im podršku. Predsjednik ŠSGO-a Kirigin istakao je uz pohvalu sportašima na uspjesima i trudu, i podršku Saveza, koji djeluje u suradnji i s Gradom Opatija.

PRIMLJENI SPORTAŠI
Mia Borojević i Iva Kukuruzović (Streljački klub DVD Opatija)
Mia i Iva su bile članice ekipe koja je osvojila 1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom za kadete i kadetkinje.

primanje_sportasa_ljeto_2015_opatija (2)

Gala Zukić (Speedbadminton klub Pešekani)
Gala je na jakom turniru iz Masters 1000 serije, koji se u ožujku održao u Budimpešti, osvojila 3. mjesto u kategoriji djevojčica do 14 godina.

Natali Voskion (Streljački klub DVD Opatija)
Natali je osvojila 1. mjesto u pojedinačnoj konkurenciji na Prvenstvu Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom za kadete i kadetkinje. Osim toga, bila je članica ekipe koja je na istom prvenstvu osvojila naslov u ekipnoj konkurenciji.

Mateo Šepić (Speedbadminton klub Pešekani)
Mateo je na ISBO Speedminton Premier Croatian Openu koji se održao u Zagrebu osvojio 1. mjesto u kategoriji dječaka do 14 godina. Na još jednom jakom turniru iz Masters 1000 serije, onom u Budimpešti, Mateo je u istoj kategoriji bio treći.

primanje_sportasa_ljeto_2015_opatija (1)

Azra Saleš (Karate klub Opatija)
Na Balkanskom prvenstvu za seniore i seniorke koje se u veljači održalo u Čačku, Azra je osvojila 3. mjesto pojedinačno u kategoriji do 68 kg. Ranije istog mjeseca Azra je bila 3. na Prvenstvu Hrvatske, a sjajnu polusezonu zaokružila je ekipnim zlatom na Europskom prvenstvu u Istanbulu.

Lucija Peruško (Karate klub Opatija)
Na međunarodnom karate turniru Grand prix Slovakia, koji se u travnju održao u Bratislavi, Lucija je osvojila 2. mjesto u konkurenciji juniorki do 59 kilograma.

Paolo Mavričič (Jedriličarski klub Opatija)
Paolo je na regati Europa kupa, koja se u svibnju održala u slovenskom Kopru, pobijedio u klasi Laser Radial.

Dino Bonetta (Tenis klub Opatija)
Iza Dina je nedvojbena najbolja polusezona u karijeri. Godinu je otvorio 2. mjestom na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske, što mu je donijelo ulazak u reprezentaciju Hrvatske do 16 godina. Nakon toga dokazao se i na međunarodnoj sceni, na kojoj je na jakim turnirima ETA serije do 16 godina u Rijeci i Mariboru u konkurenciji preko 100 tenisača osvojio druga mjesta, pokazavši da se može ravnopravno nositi s juniorima najvišeg europskog ranga.

Maja Zorić (Karate klub Opatija)
Na Europskom prvenstvu u karateu za juniorke, održanom u veljači u Zurichu, Maja je osvojila brončanu medalju u kategoriji iznad 59 kg. Tako je ponovila prošlogodišnji uspjeh iz Lisabona, dokazavši da je jedna od najboljih europskih karatistica u konkurenciji juniorki.

Enrico Marotti (Društvo sportova na moru Volosko)
Na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u jedrenju na dasci klasa Funboard disciplina slalom, koje se početkom lipnja održalo u Vignju, Enrico je uvjerljivo slavio u svih pet plovova, čime je veoma dominantno osvojio 1. mjesto.

primanje_sportasa_ljeto_2015_opatija (3)

Vedrana Brnčić (Društvo sportova na moru Volosko)
Na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u jedrenju na dasci klasa Funboard disciplina slalom, koje se početkom lipnja održalo u Vignju, Vedrana je osvojila 1. mjesto u ženskoj konkurenciji.

Ivona Tubić (Karate klub Opatija)
Na Paris Openu, jednom od najjačih karate turnira na svijetu, Ivona je osvojila odlično 3. mjesto u kategoriji seniorki do 68 kilograma. Da je u životnoj formi potvrdila je ekipnim zlatom na Europskom prvenstvu, naslovom seniorske prvakinje Hrvatske te brončanom medaljom na Balkanskom prvenstvu.

Rukometni klub Liburnija Opatija
Opatijske rukometašice su u sezoni 2014./2015. osvojile 1. mjesto u III. Hrvatskoj rukometnoj ligi zapad, čime su stekle pravo nastupa u II. Hrvatskoj rukometnoj ligi zapad. Opatijske su bile dominantne od početka do kraja prvenstva, ubilježivši 13 pobjeda uz samo 1 poraz. Ekipu je vodila trenerica Višnja Hrmić, a ovom velikom uspjehu Rukometnog kluba Liburnija Opatija pridonijele su: Jasmina Krupić, Tea Skroza, Monika Kožul, Sanja Kusturin, Petra Tomulić, Sara Vujović, Sara Vešković, Isabella Lazarin, Nikolina Potočnjak, Iris Bradanović, Deny Vuković, Emina Bradarić, Lora Stefanović, Mia Mihočka, Sandra Grgos, Ileana Penić, Dorotea Memeti, Petra Miš-Čak i Iva Dakić.