U OKU KAMERE: Rijeka “razbila” Tabor – U jednoj od posljednjih pripremnih utakmica “utrpali” sedam pogodaka pred brojnom publikom

Rijeka se prikazala u dobrom izdanju, igra se uglavnom svela na riječke prilike od kojih je sedam završilo u protivničkoj mreži.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Tabor iz Sežane, slovenskog drugoligaša, u jednoj od posljednjih provjera pred početak prvenstva. Rijeka se prikazala u dobrom izdanju, igra se uglavnom svela na riječke prilike od kojih je sedam završilo u protivničkoj mreži.

Bijeli su poveli u 12. minuti kada se Kvržić oslobodio na desnoj strani i s 15 metara poslao loptu u bliži golmanov kut.

Samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0, Kvržić je prošao po desnoj strani i ubacio Gorgona, koji je iz okreta poentirao – 2:0.

U 33. minuti u listu strijelaca upisao se Heber. Nakon ubačaja Pavičića, brazilski napadač poslao je loptu u mrežu – 3:0.

Rijeka nije posustala ni u nastavku. U 47. minuti Mamić je napravio višak na lijevoj strani i ubacio za Acostyja koji je na drugoj vratnici primio loptu, okrenuo se i zatresao mrežu – 4:0.

Peti gol stigao je u 54. minuti kada je Salkić nespretnom reakcijom poslao loptu u vlastitu mrežu – 5:0.

I onda je u 87. minuti stigao najljepši trenutak utakmice. Čanađija je oduzeo loptu i krenuo u prodor nanizavši nekoliko suparničkih igrača, te lijepo pogodivši kut gola sa 16 metara – 6:0.

Konačan rezultat postavljen je u posljednjim trenucima kada je Jakov Puljić izveo slobodan udarac s 25 metara i pogodio desni kut golmana – 7:0.
Rijeka – Tabor 7:0

Stadion HNK Rijeka
Gledatelja: 1311
Sudac: Marko Linić (Dražice).
Strijelci: 1:0 Kvržić (12), 2:0 Gorgon (19), 3:0 Heber (33), 4:0 Acosty (47), 5:0 Salkić (54-ag), 6:0 Čanađija (87), 7:0 Puljić (90).

RIJEKA: Sluga (od 46′ Prskalo), Pavelić (od 66′ Raspopović), Punčec (od 66′ Capan), Župarić (od 66′ Escoval), Zuta (od 46′ Mamić), Grahovac (od 46′ Čanađija), Pavičić (od 66′ Puljić), Kvržić (od 46′ Acosty), Gorgon (od 66′ Božinov), Heber (od 66′ Mitrović), Čolak (od 46′ Lončar).

TABOR: Rener, Požrl (od 70′ Aliaj), Vukelić, Azinović (od 78′ Vidaković), Sever (od 70′ Duspara), Kariž (od 63′ Stančić), Stevanović, Salkić (od 78′ Lukač), Bačanin (od 88′ Strahinja), Nemanič, Škerjanc.