U oku kamete: SBK Pešekani – Novo zlato za Galu Zukić @ Radeče

Gala je posljednjim dobrim rezultatima u Opatiji i Radeču napredovala na svjetskoj rang ljestvici te trenutno drži 9. mjesto na svijetu.

Ičići – Međunarodni crossminton turnir, službenog naziva ICO Radeče open okupio je 51 igrača iz Slovenije, Hrvatske i Švicarske koji su se u 7 pojedinačnih i 2 kategorije parova nadmetali za novih 250 bodova za svjetsku rang ljestvicu. Turnir je na tradicionalno visokoj razini organizirao KK Radeče, a isti je održan sredinom studenog.

Peteročlanu ekipu SBK Pešekana činili su: Gala Zukić, Vedran i Marin Ružić, Damir Barišić i Vlatko Franović u pojedinačnoj kategoriji dok su u kategoriji parova nastupili braća Ružić i Gala Zukić zajedno s vršnjakinjom iz Zagreba Nikom Miškulin. I ovoga puta najbolja predstavnica Pešekana bila je Gala Zukić koja je u kategoriji djevojka do 18 godina pobijedila u svim mečevima i zasluženo osvojila prvo mjesto.

Gala je posljednjim dobrim rezultatima u Opatiji i Radeču napredovala na svjetskoj rang ljestvici te trenutno drži 9. mjesto na svijetu. Osim uspjeha u pojedinačnoj konkurenciji, Gala je ostvarila i plasman u ¼ finale u otvorenoj kategoriji parova zajedno sa Nikom Miškulin. Osim Gale solidne je nastupe pružio dvojac iz kategorije +40; Damir Barišić i Vlatko Franović: obojica su ostvarila plasman u ¼ finala. Braća Ružić svoj su nastup u pojedinačnoj konkurenciji okončali u grupnoj fazi natjecanja, dok su u kategoriji parova ostali na korak do medalje završivši nastup u ¼ finala. U najprestižnijoj open kategoriji prvo je mjesto osvojio domaći igrač Samo Lipušček koji je u napetom finalu savladao igrača iz Švicarske Severina Wirtha. U kategoriji žena prvo je mjesto osvojila višestruka svjetska i europska prvakinja Jasmina Keber, predstavnica domaćeg kluba, koja je u finalu u dva seta pobijedila klupsku kolegicu Rebeku Škerl.

Nakon završetka turnira održana je prijateljska malonogometna utakmica između crossminton selekcija Slovenije i Hrvatske. Pobjedu su nakon zanimljivog i napetog susreta rezultatom 1:0 odnijeli crossmintonaši iz Slovenije.

Sljedeći nastup za Pešekane, točnije Galu Zukić na rasporedu je već ovoga vikenda kada se u Zagrebu održava 5. ICO Crossminton Zagreb Junior Open.