U posljednjoj pripremnoj utakmici nogometaši Rijeke uspješniji od Širokog brijega @ Rujevica

rijeka_siroki_brijeg

Rijeka je bila bolji suparnik na travnjaku, ali trebalo se biti strpljiv i dočekati posljednjih pet minuta za riječki preokret.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Široki brijeg u posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak prvenstva koje otvaraju idući petak ogledom protiv Lokomotive (12. veljače). Rijeka je bila bolji suparnik na travnjaku, ali trebalo se biti strpljiv i dočekati posljednjih pet minuta za riječki preokret.

Gosti su poveli u 49. minuti. Ćorić je lijepo ubacio s desne strane, Kožulj ostao sam pred Vargićem i glavom poentirao – 0:1. Rijeka je svoj trenutak dočekala u 84. minuti. Kajević se odlično riješio pratnje na rubu kaznenog prostora i udarcem desnom nogom zavukao loptu ispod vratara Širokog brijega – 1:1.

Samo dvije minute kasnije Bajić je ušao u igru i sjajno proigrao Bezjaka koji iz ovakvih situacija na griješi – 2:1. Krenula je odmah i pjesma na stadionu HNK Rijeka. Stigao je i gol Mate Bajića, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.

Prvi pljesak zaradio je Ivan Vargić kada je pokupio loptu ispred Ivana Krstanovića kojem je malo nedostajalo da se dočepa lopte što bi ujedno značio gol za goste.

Uslijedili su pokušaji Gavranovića da dugim loptama pronađe Roshija. Gavranović je u 13. minuti lijepo izigrao gostujuću obranu i pronašao Balaj koji iz blizine nije uspio matirati vratara Bilobrka. Dvije minute kasnije udarac je okušao Brezovec, ali lopta je otišla pored stative.

U 20. minuti Krstanović je pokušao s 20 metara, ali lopta je otišla visoko iznad grede. Uslijedile su nove akcije Rijeke, ali udarci Balaja, Roshija i Močinića nisu bili opasni. U 29. minuti Brezovec se othrvao jednom grubom startu i nakon prodora po desnom boku pronašao Gavranovića u srcu kaznenog prostora. Napadač Rijeke nije uspio iskontrolirati loptu i prilika je propala.

Na drugoj strani Široki Brijeg je u nekoliko navrata stigao pred vrata Rijeke, ali bez ozbiljnijih pokušaja. Najbliže golu gosti su bili u 32. minuti kada je Kožulj lijepo potegnuo iz slobodnog udaraca s 25 metara, ali lopta je otišla pored gola.

Rijeka je krenula po izjednačenje. U 58. minuti Zuta je okončao akciju lijepim ubacivanjem za Kajevića čiji su udarac blokirali gostujući braniči. Izabranici Matjaža Keka nastavili su pritiskati, u 78. minuti lijep udarac Brezovca vratar Bilobrk izbio je u korner. Bio je to impuls za novi val napada. Na drugoj strani Široki je krenuo u kontru, ali Baraban je bio zamalo kratak u trenutku kada je ostao sam pred Vargićem.

Rijeka – Široki brijeg 2:1