Uspješan vaterpolo vikend

vaterpolo3Volosko – Protekli vikend opatijski vaterpolisti bili su vrlo aktivni. Obzirom da su igrale dvije starosne skupine, izvještaje s utakmica donosimo odvojeno.
Međužupanijska liga U-13 : Nova dva boda
Mlađe kadetska ekipa zabilježila je novu pobjedu u regionalnoj ligi i to ovaj puta protiv Viktorije u čijem sastavu igraju puno stariji igrači, odnosno 1994. godište i mlađi. Upravo zato, ali i zbog činjenice da su odmah nakon te utakmice čak petorica Opatijaca nastupala i za momčad kadeta u kvalifikacijama za Kup Hrvatske, opatijski vaterpolisti su bili pojačani sa tri starija igrača kako bi se odmorilo neke važne pojedince za puno bitniji sraz protiv Mladosti. Inače utakmica protiv Viktorije je praktički bila riješena u prvoj četvrtini u kojoj su Opatijci stekli visoku prednost od 5 : 1 koju su zatim bez puno stresa,mirno kontrolirali do kraja.
Najefikasniji kod Opatije bili su Marko Blažić i Ivan Brozina sa po 3 gola a kod Viktorije Teodor Hraste i Leonard Aničić koji su postigli po 4 pogotka.
Bazen Kantrida
Suci : Blažić Aleš (Ika) i Bistre Marko(Rijeka)
Viktorija : Opatija 10 : 12
(1 : 5,2 : 2,3 : 1,4 : 4)

Viktorija : Dubrović Marijan, Hraste Teodor 4,Perić Tin, Gašparac Augustin, Dipić Mateo, Starčević Josip 1,Šapić Vedran, Filipović Jura, Aničić Leonard 4,Knežević Petar 1, Radić Andrej, Lukić Toni, Dedić Feđa, Siam Halid
Trener : Nikola Pajalić
Opatija : Čubranić Fran, Paradžik Josip 2,Jardas Janko, Popović Ivan, Tončić Kristijan, Brozina Ivan 3,Stefanović David, Brubnjak Tin, Ivanković Ivan, Radetić Ivo 2, Sušanj Leopold, Blažić Marko 3,Orešković Luka, Šutanovac Marko 2
Treneri : Danijel Kancijanić i Ivan Matković
Kadeti bolji od Mladosti
Kadeti Opatije nisu mogli poželjeti bolji početak kvalifikacija za Kup Hrvatske u skupini “Sjever”.
Oni su izvanrednom prezentacijom nadjačali velikog suparnika, ekipu zagrebačke Mladosti rezultatom 13 : 10 i tako osvojili prve bodove u borbi za finalni turnir koji će se održati od 25. – 28. veljače.
Nakon izjednačenog početka prvu osjetniju prednost Opatijci stječu krajem druge četvrtine kada golom Krainera vode 6 : 3.Početkom trećeg dijela Rakovac diže rezultat na 7 : 3 i ta prednost se pokazala nedostižna za Mladostaše koji su se do kraja četvrtine još nekako i držali ali im je crveni karton treneru Bolfanu bio nenadoknadivi hendikep pošto na klupi nisu imali pomoćnog trenera.

Detalj s utakmice Opatija - Mladost

Iako cijela ekipa zaslužuje pohvale nepravedno bi bilo ne istaknuti izvrsne strijelce Daria Rakovca i Alexa Krainera koji su zajedno postigli 12 od 13 opatijskih golova te odličnog Mateja Blažića na poziciji centra.Uz njih svoj dan imao je i vratar Edi Muškardin koji je “Žapcima” skinuo 8 udaraca.
Suci : Čipčić Duje i Bistre Marko (oba Rijeka)
Opatija : Mladost 13 : 10
(2 : 2,4 : 1,3 : 4,4 : 3)

Opatija : Muškardin Edi, Paradžik Josip, Možetić Alen 1,Krainer Alex 5,Rudan Mateo, Popović Ivan, Blažić Matej, Rakovac Dario 7,Radetić Ivo, Šutanovac Marko, Orešković Luka, Blažić Marko, Čubranić Fran
Mladost : Buconić Juraj, Marinić Antonio, Jajčinović Domagoj 1,Benić Jan 1, Damjanić Dan, Knežević Luka, Jurjević Domagoj 1, Svečnjak Domagoj 4, Mokšić Marko 2, Kovačević Deni, Ratković Marko, Vidošević Ante, Vrbanc Karlo, Ereš Jure 1
Trener : Želimir Bolfan