UŽIVO NK Opatija – NK Mladost: Opatija u Drugoj HNL

Opatijci na korak do ulaska u drugu ligu. Rudan u 90 minuti dao treći gol za Opatiju. Jukičić dao drugi gol za Opatiju.

Rijeka – Nogometaši Opatije danas od 18 sati uzvratnim susretom protiv Mladosti iz Petrinje imaju povijesnu priliku ući u drugu ligu, što bi bio najveći uspjeh u 109-godišnjoj povijesti kluba.

Najbolji igrač Opatije u prvom kvalifikacijskom ogledu za drugu ligu, uz vratara Vanju Ivešu, bio je napadač Opatije Antonio Pejanović koji danas očekuje neizvjesnu utakmicu na Kantridi.

“Opasna utakmica. Nije to ligaška utakmica nakon koje već u sljedećem kolu imaš priliku za popravak. U nedjelju prolaziš ili ne prolaziš. Morat ćemo se paziti, siguran sam da ćemo i mi i gosti zaigrati s puno opreza. Vidio se taj oprez i u prvoj utakmici. Nadam se da će biti bolje, da će gledatelji vidjeti dobar nogomet. Kantrida nudi veći teren, ali moram primijetiti da travnjak nije baš najbolji”, kaže Pejanović.

Napadač Opatije veseli se povratku Tonija Rudana, Bertoše i Glavaša nakon odrađenih žutih kartona. Ističe da će Mladost faliti najbolji igrač, kako Petrinjci karakteriziraju isključenog Filipovića.

Od prve minute podno stijena legendarne Kantride istrčat će Iveša, Malinić, Jukičić, Bertoša, J. Rudan, Furijan, Glavaš, Weitzer, Matulja, Pejanović i Bogolin.

Ivor Witzer u 29 minuti dao gol za Opatiju.

Mladost iz Petrinje je izjednačila u 75 minuti. Rezultat je 1:1. Jukičić dao drugi gol za Opatiju.