Vaterpolo: Državni prvaci prejaki

vaterpolo_1Volosko – U drugom kolu kvalifikacija za Kup Hrvatske kadeti Opatije izgubili su protiv državnog prvaka u toj kategoriji, ekipe Medveščaka rezultatom 12 : 7. Utakmica se je održala jučer na plivalištu bazena Kantrida.
Opatijci su krenuli odlično, na krilima pobjede protiv Mladosti i prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 3 : 2. Međutim Zagrepčani u drugom dijelu podižu nivo igre i vrlo brzo izjednačuju a do kraja drugog dijela dolaze do prednosti od tri gola.
U tim trenucima Opatijci opterećeni osobnim pogreškama stožernih igrača Rakovca i Možetića ne uspijevaju naći načina suprotstaviti se raspoloženim gostima koji krajem treće četvrtine dolaze do najveće prednosti od 10 : 4.
Ipak u posljednjih sedam minuta opatijski kadeti ulaze odlučni u pokušaju stizanja visoke prednosti Medvjeda te golovima Možetića, Mateja Blažića i Rakovca dolaze na minus tri i uz to pri rezultatu 10 : 7 za Medveščak imaju dvije odlične prilike sa igračem više koje na žalost ne koriste pa gosti nakon treće osobne Rakovca postižu jedanaesti a nedugo zatim ponovno sa igračem viška i posljednji pogodak na utakmici. Na kraju zaslužena pobjeda gostiju a vaterpolistima Opatije preostaje da u utakmicama sa Primorjem i Krunom Osijek traže svoju šansu za prolaz u finale.