Vaterpolo: Juniori drugi u Slovačkoj

Finale se prelomilo tek u posljednjih sedam minuta kada Opatijci nisu uspjeli postići pogotke iz nekoliko izglednih situacija što su uporni Slovaci znali kazniti i na kraju zasluženo osvojiti pobjednički pehar.

Volosko / Žilina – Vaterpolisti Opatije osvojili su drugo mjesto na međunarodnom turniru “Nereus Cup“ u slovačkoj Žilini nakon što su u finalu poraženi od domaćina rezultatom 12 : 6.

Opatijci koji su bili smješteni u skupinu B u prvom su kolu savladali reprezentaciju Austrije U – 16 11 : 9, a u drugoj utakmici su bili uvjerljivo bolji od rumunjskog C.S.M. Cluj Napoca 12 :3.

U borbi za finale igrači trenera Kancijanića su nakon neizvjesne prve dvije četvrtine u potpunosti nadigrali mađarskog predstavnika OSC Budapest rezultatom 12 : 7 čime su izborili finalnu utakmicu protiv domaćeg Nereus Žilina.

Finale se prelomilo tek u posljednjih sedam minuta kada Opatijci nisu uspjeli postići pogotke iz nekoliko izglednih situacija što su uporni Slovaci znali kazniti i na kraju zasluženo osvojiti pobjednički pehar. Za najboljeg vratara proglašen je Austrijanac Matthias Eisl, najbolji strijelac je domaći igrač Timotej Kompanik dok je titulu najboljeg igrača turnira odnio Opatijac Ivan Popović.

Evo i rezultata turnira :

Skupina A
KPŠ Nereus Žilina : Slavia Hradec Kralove 14 : 4
OSC Budapest : Mokykla Kaunas 9 : 7
KPŠ Nereus Žilina : OSC Budapest 12 : 8
Slavia Hradec Kralove : Mokykla Kaunas 7 : 6
KPŠ Nereus Žilina : Mokykla Kaunas 12 : 8
OSC Budapest : Slavia Hradec Kralove 11 : 5

Skupina B
Opatija : Austria U – 16 11 : 9
( 3 : 2, 3 : 2, 3 : 2, 2 : 3 )

Opatija : Stilinović – Dimitrijević, Šeša, V.Vrdoljak 1, Delač, T.Vrdoljak 3, Popović 5, Blažić, Brubnjak 1, Fućak, Rudan, Hraste 1, Ivanković, Tončić, Milolaža, Škorić

Austria U – 16 : Eisl, Celebić 1, Karakas, Vujčić, Kolli 1, Grabher 1, Ilić, Ribić, Perisutti, Biljaka 3, Pesta 1, Andres, Biljaka, Kisic 2

Juniori drugi u Slovačkoj

Opatija : Cluj Napoca 12 : 3
( 4 : 0, 3 : 1, 4 : 0, 1 : 2 )

Opatija : Stilinović – Dimitrijević, Šeša, V.Vrdoljak 1, Delač, T.Vrdoljak 1, Popović 2, Blažić 1, Brubnjak 1, Fućak 1, Rudan 2, Hraste 3, Ivanković, Tončić, Milolaža, Škorić

Cluj Napoca : Cimpoesu, Tirpe, Vladila, M.Vlad, Crisah, O.Vlad, Muresan, Almasi 1, Abrudan 2, Ciupei

Cluj Napoca : Austria U – 16 8 : 12

Za plasman od 5. – 7. mjesta
Mokykla Kaunas : Cluj Napoca 12 : 9
Slavia Hradec Kralove : Cluj Napoca 4 : 14
Slavia Hradec Kralove : Mokykla Kaunas 4 : 5

Polufinale
Nereus Žilina : Austria U – 16 12 : 5
OSC Budapest : Opatija 7 : 12

OSC Budapest : Birc, Sivo, Gottlieb, Weninger, Petervari 1, Szegedi, Szocs 2, Saghi, Ferervari 1, Baizs 3, Torok, Bazog

Opatija : Stilinović – Dimitrijević, Šeša, V.Vrdoljak 1 , Delač 1, T.Vrdoljak 2, Popović 3, Blažić , Brubnjak , Fućak , Rudan 1, Hraste 4, Ivanković, Tončić, Milolaža, Škorić

Za 3. mjesto
Austria U – 16 : OSC Budapest 11 : 8

Finale
Nereus Žilina : Opatija 12 : 6
( 2 : 2, 2 : 1, 3 : 2, 5 : 1 )

Nereus Žilina : Michalek, Nedelka 3, Baumgartner 1, Gašpierik, Horvath, J.Hrk, P. Hrk, Kompanik 5, Lejtrich 2, Kačka 1, Matoušek, Schindler, Fučela, Stankoviansky, Osvald

Opatija : Stilinović – Dimitrijević, Šeša, V.Vrdoljak 1 , Delač , T.Vrdoljak , Popović 3, Blažić 1 , Brubnjak , Fućak , Rudan 1, Hraste , Ivanković, Tončić, Milolaža, Škorić

Danijel Liber / Liburnija.net

error: Content is protected !!