Vaterpolo: Juniori drugi u Slovačkoj

Finale se prelomilo tek u posljednjih sedam minuta kada Opatijci nisu uspjeli postići pogotke iz nekoliko izglednih situacija što su uporni Slovaci znali kazniti i na kraju zasluženo osvojiti pobjednički pehar.

Volosko / Žilina – Vaterpolisti Opatije osvojili su drugo mjesto na međunarodnom turniru “Nereus Cup“ u slovačkoj Žilini nakon što su u finalu poraženi od domaćina rezultatom 12 : 6.

Opatijci koji su bili smješteni u skupinu B u prvom su kolu savladali reprezentaciju Austrije U – 16 11 : 9, a u drugoj utakmici su bili uvjerljivo bolji od rumunjskog C.S.M. Cluj Napoca 12 :3.

U borbi za finale igrači trenera Kancijanića su nakon neizvjesne prve dvije četvrtine u potpunosti nadigrali mađarskog predstavnika OSC Budapest rezultatom 12 : 7 čime su izborili finalnu utakmicu protiv domaćeg Nereus Žilina.

Finale se prelomilo tek u posljednjih sedam minuta kada Opatijci nisu uspjeli postići pogotke iz nekoliko izglednih situacija što su uporni Slovaci znali kazniti i na kraju zasluženo osvojiti pobjednički pehar. Za najboljeg vratara proglašen je Austrijanac Matthias Eisl, najbolji strijelac je domaći igrač Timotej Kompanik dok je titulu najboljeg igrača turnira odnio Opatijac Ivan Popović.