Vaterpolo: Opatijcima poraz, pobjeda i remi u Trstu

Vrijedi napomenuti da je turnir završio neslavno, općom tučnjavom u trećoj četvrtini utakmice između domaćina i momčadi Sportmanagementa, nakon koje su gosti iz Verone demonstrativno napustili bazen.

Volosko / Trst – Opatijski vaterpolisti završili su jaki pripremni turnir u Trstu sa po jednom pobjedom, remijem i porazom u srazu sa momčadima iz vrha talijanske A2 lige.Iako su na tršćanskom bazenu Bruno Bianchi nastupili gotovo desetkovani, Opatijci su na momente prikazali odličnu i požrtvovnu igru koja im je na kraju donijela i više od očekivanog.

U prvom susretu protiv prvog favorita turnira ali i glavnog kandidata za promociju u elitni talijanski vaterpolski rang Sportmanagement Verone igrači predvođeni Željkom Šimcem držali su priključak do sredine treće četvrtine kada nakon isključujuće osobne pogreške Glavana gosti ubacuju u brzinu više i do kraja utakmice, pretežno iz kontranapada, dolaze do rezultatski visoke pobjede.

U drugom kolu Opatijci su iznenadili domaćina turnira te odnijeli pobjedu u neizvjesnoj i uzbudljivoj završnici dok su posljednjoj utakmici protiv Brescie, u zadnjih osam minuta uspjeli stići zaostatak od dva gola za konačnih 9 : 9.

Boje Opatije na tršćanskom bazenu branili su : Stilinović, Glavan, Car, Žulić, Vrdoljak, Turina, Vrlić, Radetić, Pavlović i Strižić.

Opatija : Sportmanagement Verona 9 : 20
( 1 : 4, 5 : 4, 2 : 6, 1 : 6 )
Strijelci : Glavan 1, Car 1, Žulić 1, Vrdoljak 1, Pavlović 2, Strižić 3

Opatija : PN Trieste 13 : 12
( 5 : 2, 3 : 3, 4 : 4, 1 : 3)
Strijelci : Glavan 3, Car 4, Vrdoljak 2, Strižić 4

PN Brescia : Opatija 9 : 9