ERSTE AD

Vaterpolo: Opatijski kadeti izborili drugi krug

vaterpolo3Opatija – U Sisku je protekli vikend odigran kvalifikacijski turnir za Kup Hrvatske na kojem su prolaz u sljedeći krug takmičenja tražile ekipe Kruna Osijek, ZPK (Zagreb), Coning (Varaždin), Siscia (Sisak) i Opatija.
Iako su predviđanja bila da ne bi trebalo biti većih problema oko prolaska u sljedeći krug, nije baš sve teklo glatko pa je tako nakon uvjerljive pobjede u prvom kolu nad Coningom došlo do teškog poraza protiv Krune Osijek u utakmici koju je obilježila katastrofalna prva četvrtina i loša igra u obrani.
Tad se već znalo da će se u posljednjem kolu odlučivati o drugom putniku za sljedeći krug kvalifikacija protiv ekipe ZPK i u tu odlučujuću utakmicu ušlo se maksimalno koncentrirano što je rezultiralo uvjerljivim vodstvom već nakon prve dvije četvrtine.
Na kraju teško ali zasluženo kadeti su izborili nastup u skupini “Sjever” zajedno sa prvoligaškim ekipama Primorje EB, Medveščak i Mladost te Krunom sa kojima će se boriti za ulazak u finale. To garantira još osam kvalitetnih utakmica sa jakim protivnicima koje će puno pomoći u sazrijevanju naših mladih igrača.
vaterpolo4
1. kolo
Coning : Opatija 4 : 36
(2 : 10,2 : 8,0 : 9,0 : 9)

Coning : Mrazović Borna, Šojat Dino 3,Šojat Vito, Rešetar Luka, Verteš Petar, Benjak Jakov, Benjak David 1, Mišak Petar
Trener : Matija Šestanj – Perić
Opatija : Čubranić Fran, Paradžik Josip 1, Možetić Alen 1, Krainer Alex 8, Popović Ivan 3, Blažić Matej 10, Rakovac Dario 3, Radetić Ivo 1, Rudan Mateo 8, Blažić Marko 1, Muškardin Edi
Treneri : Danijel Kancijanić i Ivan Matković
2. kolo
Opatija : Kruna Osijek 6 : 14
(0 : 6,3 : 2,0 : 3,3 : 3)

Opatija : Čubranić Fran, Paradžik Josip, Možetić Alen, Krainer Alex 2, Popović Ivan, Blažić Matej, Rakovac Dario 4, Radetić Ivo, Rudan Mateo, Blažić Marko, Muškardin Edi
Treneri : Danijel Kancijanić i Ivan Matković
Kruna Osijek : Duvnjak – Starčević Borna, Kutnjak Luka, Stojanović Luka 6,Vrbanić Ivan, Primorac Tomislav, Nađ Filip, Kaluđer Toni, Opačak Toni, Budak Luka, Rebuš Leonard, Čabarkapa Niko, Krstić Filip 8,Mršo Sandro, Dobrošević Lovro
Treneri : Vladimir Lovas i Miroslav Bešlin
3. kolo
Siscia : Opatija 8 : 19
(3 : 6,2 : 7,0 : 4,3 : 2)

Siscia : Milutinović Ivan, Komić Dino 5,Ivančić Ria, Radić Borna 3,Oroz Luka, Tržić Šimun, Zahirović David, Seferović Silvio, Tržić Josip, Pasariček Sven, Zebić Matej, Planinić Filip, Božić Adrian
Treneri : Boško Jelisavac i Igor Kraguljac
Opatija : Čubranić Fran, Paradžik Josip, Možetić Alen, Krainer Alex 6, Popović Ivan 1, Blažić Matej 2, Rakovac Dario 4, Radetić Ivo 2, Rudan Mateo 4, Blažić Marko, Muškardin Edi
Treneri : Danijel Kancijanić i Ivan Matković
4. kolo
Opatija : ZPK 15 : 12
(5 : 2,5 : 2,1 : 3,4 : 5)

Opatija : Čubranić Fran, Paradžik Josip, Možetić Alen 3, Krainer Alex 4, Popović Ivan, Blažić Matej 2, Rakovac Dario 4, Radetić Ivo 1, Rudan Mateo 1, Blažić Marko, Muškardin Edi
Treneri : Danijel Kancijanić i Ivan Matković
ZPK : Peruško Antonio, Biševac Tomislav, Kruhek Domagoj 1, Prpić Josip, Garić Marko, Lovrić Ante 7, Flojhar Leon, Jelić Filip, Čuljat Jakov 1, Ostojić Filip 1, Šiprak Antonio 2, Miksić Fabio, Kesić Tibor
Treneri : Nikša Labaš i Dalibor Subota
Nikola Cvjetović

error: Content is protected !!