‘Veni, Vidi Vici’ na gostovanju mladih opatijskih nogometaša u Crikvenici

Liburnija.net: Detalj s utakmice Crikvenica – Opatija

Mlađi pioniri pobijedili 7:0, a stariji 3:1, kadeti su pobijedili 3:0, dok su juniori pobijedili 7:0.

Opatija – Proteklog vikenda četiri od šest omladinskih kategorija NK Opatije gostovalo je u Crikvenici i u sve četiri utakmice, Opatijci su izborili pobjede.

Mlađi pioniri pobijedili 7:0, a stariji 3:1, kadeti su pobijedili 3:0, dok su juniori pobijedili 7:0. Kurioziteta radi Opatijci su iznajmili autobus koji je u jednom danu tri puta bio na relaciji Opatija – Crikvenica – Opatija i razvozio mlade nogometaše, a detaljne izvještaje s utakmica kadeta i juniora možete pročitati u nastavku teksta.

II HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: KADETI

Igralište: Gradski stadion – Crikvenica
Suci: Davor Majnarić ( Rijeka ), Vedran Jelenčić ( Kastav ), Romano Čomić ( Rijeka )
Delegat: Pero Radić ( Rijeka )

NK CRIKVENICA – NK OPATIJA 0 : 3 ( 0 : 1 )
Alibašić, Ciceran (71′ Brubnjak ), Pavešić , Trošelj, Martinčić (78′ Jenuš ), Mohorovičić, Tercolo, Antolović (67′ Klarić ), Mrzlić, Bobinac (67′ Kružić ), Rigović ( 55′ Kurti )
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 0:1 Dominik Mohorovičić u 33′; 0:2 Mateo Mrzlić u 42′; 0:3 Mateo Mrzlić u 72′

Protiv trenutno posljednje plasirane momčadi na tablici ( bez osvojenog boda ), kadeti Opatije ušli su relativno “komotno” pa smo u prvom poluvremenu uglavnom gledali igru na sredini terena. Prvu ozbiljniju akciju složili su gosti kad je udarac Tercola s nekih 10-tak metara vratar Crikvenice skrenuo u prečku od koje se lopta odbila u korner. A na prvi pogodak čekala se 33-ća minuta kad je na ubačaj Tercola iz kornera najprisebniji u kaznenom prostoru domaćina bio Dominik Mohorovičić koji s 5 m glavom šalje u mrežu za vodstvo gostiju – 0:1. Malo potom domaćini su imali svoju najbolju priliku no njihov udarac iz slobodnog udarca završio je na prečki vratara Alibašića. Odmah na početku drugog poluvremena jednu brzu i preciznu akciju Opatijaca, završava Mateo Mrzlić za povećanje vodstva Opatije – 0:2. Nakon tog zgoditka igra se uglavnom na polovici Crikvenice, a u takvom odnosu snaga, gosti preko Mrzlića i Antolovića propuštaju dvije vrlo izgledne prilike za zgoditak dok domaćini uzvraćaju s tri slobodna udarca oko 16-terca gostiju, no sva tri udarca odlaze visoko preko vratiju. Točku na i, u današnjoj utakmici, svojim drugim zgoditkom, postavlja Mateo Mrzlić pred kraj utakmice.

Liburnija.net: Detalj s utakmice kadeta Crikvenice i Opatije

Kategorija: JUNIORI

Suci: Vedran Jelenčić ( Kastav ), Davor Majnarić ( Rijeka ), Romano Čomić ( Rijeka )

NK CRIKVENICA – NK OPATIJA 0 : 7 ( 0 : 5 )
Uni, T.Sinožić ( 46′ Klarin ), Juraga, Šaina , Kovačević, Hasičić ( 49′ Matej Ribarić ), Kovačević, Srok , Hepp ( 46′ Vuković ), Carrera (46′ Pribanić ), Francetić, Tadić
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 0:1 Antonio Tadić u 10′; 0:2 Antonio Carrera u 13′; 0:3 Antonio Tadić u 23′; 0:4 Vjeran Šaina u 25′; 0:5 Ivan Jurinčić u 41 ‘ – ag; 0:6 Vjeran Šaina u 63′; 0:7 Antonio Tadić u 81’

Laganu pobjedu protiv Crikvenice ove nedjelje ostvarili su juniori NK Opatije, rezultatom 0:7. Nakon utakmice protiv Rijeke II odigrane u srijedu juniorskoj momčadi bilo je dosta teško naći motivaciju za posljednje plasiranu ekipu Crikvenice, ali su unatoč nedostatku motivacije pokazali svoju uigranost i kvalitetu te rutinski što bi se reklo sa pola snage uzeli sva 3 boda.

Odmah na početku susreta terenom su zavladali crno-bijeli gosti i pokazali da ništa osim pobjede ne dolazi u obzir pa tako na pogodak nismo dugo čekali jer je već u 10 minuti zabio Tadić nakon nabačaja s lijeve strane. Nedugo nakon prvog Opatijci zabili su i svoj drugi pogodak preko svog napadača Carrere koji se iz utakmice u utakmicu diže u formi. I tako u kratkim razmacima do kraja 1.poluvremena postignuta su još 2 pogotka, od kojih je jedan postigao Šaina, dok je drugi postigao igrač Crikvenice koji je glavom nakon nabačaja s desne strane skrenuo loptu u svoju mrežu.

Domaći igrači niti jednom nisu zaprijetili crno-bijelima pa se od njihove igre može izdvojiti tek par udaraca iz kuta koji su završili neslavno kao i njihov igrač koji je u drugom poluvremenu dobio izravni crveni karton zbog nesportskog ponašanja i udaranja gostujućeg igrača, ali više od toga ne treba se reći jer takvi potezi ne zaslužuju ni najmanju pažnju na sportskim, ne misleći na borilačkim, terenima. Na poluvremenu je trener crno-bijelih obavio 3 izmjene, a u 55min i 4. izmjenu, iz igre su izašli Carrera, Hepp, Sinožić i Srok, a ušli su Pribanić, Vuković, Klarin i Ribarić.

Baš kao i u prvom tako su i u drugom poluvremenu terenom dominirali gosti iz Opatije te postigli još tri pogotka. U strijelce se u drugom poluvremenu opet upisao odlični Tadić, sa čak još 2 pogotka i Šaina s jednim pogotkom.

Dječaci trenera Igora Tkalčevića, u potpunosti su ispunili sve zahtjeve koje im je trener postavio prije početka utakmice. U razigranoj ekipi Opatije, svakako treba Istaknuti Matiju Matulju, koji je postigao 4 zgoditka, ali i Antonia Džaju, Frana Ivančića i Tomislava Jukičića koji su obavili najviše „posla“ u veznom redu i u ovj utakmici posebno efikasnom i raspoloženom napadu.

NK Opatija – Mlađi pioniri

1.OMLADINSKA LIGA
Kategorija: MLAĐI PIONIRI

Sudac: Tomi Veljačić ( Omišalj )

NK CRIKVENICA – NK OPATIJA 0 : 7 ( 0 : 4 )
Vrkić, Gecaj, Brckan (37′ Bilajac ), Kozina, Paro, Matulja, T.Jukičić, Šimić (22′ Horvatić ), Bogolin, A.Džaja, Ivančić
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 0:1 Matija Matulja u 3′; 0:2 Matija Matulja u 7′; 0:3 Matija Matulja u 22′; 0:4 Antonio Džaja u 30′; 0:5 Matija Matulja u 40′; 0:6 Flamur Gecaj u 45′; 0:7 Tomislav Jukičić u 48′

Stariji pioniri odigrali su još jednu dobru i kvalitetnu utakmicu i za razliku od prethodne u ovoj su ostvarili i pozitivan rezultat. Iako su domaćini rano poveli, gosti iz Opatije su samo 2 min kasnije , preko Mataije, uspjeli izjednačiti, a ubrzo preko Dina Tešića i potpuno preokrenuti rezultat i povesti. Rezultatsku neizvjesnost, otklonili su svojim trećim pogotkom ( Antonio Cetin ) kojeg su postigli na samom početku drugog poluvremena.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija – Stariji pioniri

Kategorija: PIONIRI

NK CRIKVENICA – NK OPATIJA 1 : 3 ( 1 : 2 )
Uzelac, Vrdoljak (36′ Smolica ), M.Jukičić (49′ Josipović ), Cetin, Gerčer (36′ Blašković), Tešić, Mataija, Bačvarov, A.Zelenika, Baraba, Šaina
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 1:0 Filip Harambašič u 8′; 1:1 Teo Mataija u 10′; 1:2 Dino Tešić u 20′; 1:3 Antonio Cetin u 39′