VIDEO, FOTO: HNK Lovran – podjela bodova u srazu s Dragom

Liburnija.net: HNK Lovran vs. NK Draga

Sraz lokalnih rivala opravdao je epitet derbija i prikazanom igrom, pa su gledatelji mogli uživati u žustroj i borbenoj utakmici oplemenjenoj sa čak četiri zgoditka, koja možete pogledati u video isječku u nastavku teksta. Osim video isječka sa snimljenim pogodcima, snimili smo i veliku fotogaleriju.

Lovran – Liburnijski ”El Clasico“ ove je sezone u 1.županijskoj nogometnoj ligi stigao već u 2. kolu prvenstva. Susret Lovrana i Drage i ovoga je puta na Lokvu privukao nešto veći broj gledatelja, a i navijači Lovrana ”Lovranci pijanci“ tradicionalno su začinili derbi sa pjesmom, navijanjem i nešto pirotehnike. Sraz lokalnih rivala opravdao je epitet derbija i prikazanom igrom, pa su gledatelji mogli uživati u žustroj i borbenoj utakmici oplemenjenoj sa čak četiri zgoditka.

Susret su bolje otvorili domaći; povezanom igrom sa puno trke preuzeli su laganu terensku inicijativu dok su gosti počeli nešto povučenije prijeteći iz kontri i prekida. U 10.minuti prva šansa za Lovrance; Abram uspješno prima dugu loptu, upućuje udarac koji uspješno brani Bošnjak, u nastavku akcije Habalija natrčava na odbijenu loptu no njegov udarac odlazi iznad gola Drage.

Liburnija.net: Lovranci pijanci

Ponovo je Abram bio u glavnoj ulozi, ovoga puta u 13.minuti; precizan udarac iz slobodnog udraca sa 25 metara odsjeda na Bošnjakovoj stativi na žalost domaćih navijača. Draga uzvraća prilikom u 27.minuti. Šerifi izlazi ‘1 na 1’ na Šorića, no loše puca i rezultat ostaje isti.

Rezultat se promijenio u 43.minuti. Nakon prekršaja Miculinića na rubu kaznenog prostora, slobodni udarac sa desne strane izvodi Frolja i preciznim udarcem u suprotni kut savladava vratara Lovrana za vodstvo Drage 0:1.

Lovranci uzvraćaju u 45.minuti; nakon oštro izvedenog kornera sa desne strane Vertel pogađa prečku, odbijenu lotu natrag u šesnaesterac ubacuje Mujakić gdje ponovo puca Vertel, ovoga puta glavom i to uspješno za poravnanje rezultata na 1:1. Drugo poluvrijeme opet bolje otvaraju domaći. U 56.minuti Abram opet tuče iz slobodnog udarca, lopta neugodno pada ispred Bošnjaka koji griješi za vodstvo Lovrana 2:1.

Liburnija.net: Publika na Lokvi

Priliku za povećanje vodstva promašio je Abram u 62.minuti kada krade loptu obrani Drage i sa tridesetak se metara smiruje u kazneni prostor, no udarac je fijuknuo pored lijeve stative Bošnjakova gola. Kazna je stigla u 77.minuti. Elioni u šesnaestercu ruši protivničkog igrača, glavni sudac Merle opravdano pokazuje na bijelu točku a najstrožu kaznu rutinski realizira Šerifi za 2:2.

Do kraja utakmice Lovranci su imali još jednu dobru priliku i to u 88.minuti kada Konić iskosa sa desetak metara snažno puca po sredini gola no Bošnjak se dobrom intervencijom iskupljuje za grešku kod 2.gola i svojoj momčadi donosi zaslužen bod na teškom gostovanju.

Susret je po lijepom i sunčanom vremenu, pred stotinjak gledatelja vodila sudačka trojka u sastavu Merle, Cvijović i Mihić. Momčadi Lovana sljedeće nedjelje slijedi teško gostovanje na Rabu protiv istoimenog domaćina.

HNK Lovran – NK Draga 2:2 (1:1)
Igralište Lokva
Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)
Pmmoćnici: Cvijović i Mihić
Strijelci: 0:1 Frolja (43′), 1:1 Vertel (45′), 2:1 Abram (56′), 2:2 Šerifi (77′-11m)

HNK Lovran: Šorić, Periša, Zgodić (od 67. Elioni), Miculinić, Mujakić, Duvnjak, Abram, Kaligarić (od 46. Konić), Habalija (od 71. Starčić), Vertel, Matak (od 75. Klindić)

NK Draga: Bošnjak, Kovačević (od 69. Orlović), Turak, Ćirović, Ferenčak, M. Frolja (od 89. Mohović), Topić (od 90. Sinožić), Adler, Šerifi, Nuaj, Rubinić (od 80. T.Frolja)