VIDEO/FOTO HNK Rijeka golijadom protiv Intera proslavila jubilarnu 500. pobjedu – Puljić zabio četiri komada!

Treba se nadati da će sličnu partiju „bijeli“ pružiti i za nekoliko dana u Zaprešiću gdje protiv istog protivnika igraju polufinale kupa. Goste je od veće „blamaže“ spašavao vratar Kelava izvanrednim reakcijama, bez kojih bi lako bilo moguće vidjeti i dvoznamenkasti broj golova!

Rijeka – U svom jubilarnom, 900. nastupu u HNL-u, HNK Rijeka ubilježila je i jubilarnu, 500. pobjedu u svim natjecanjima od hrvatske neovisnosti, a kao „žrtva“ ovog dvostrukog slavlja „bijelih“ našao se Inter iz Zaprešića koji je Rujevicu napustio s mrežom punom golova.

Da je utakmica riješena na zadovoljstvo brojnih navijača što su se okupili na rujevičkim tribnama jasno je bilo u 40. minuti. Acosty je prošao po lijevoj strani i ubacio, Murić je iz neposredne blizine imao izglednu priliku. Lopta je na putu do mreže pogodila Jasmina Ćelikovića u ruku i sudac Vučković pokazao je na bijelu točku, a igrača gostiju poslao u svlačionicu s crvenim kartonom, jer prvi žuti dobio je još u 5. minuti. Loptu je na bijelu točku postavio Jakov Puljić, gostujući vratar Kelava obranio je udarac iz jedanaesterca, ali je Puljić prihvatio odbijenu loptu i pospremio je u mrežu za 2:0.

Već od samog starta domaći su krenuli po pobjedu, već u 6. minuti Murić je ubacio iz slobodnog udarca, Acosty je loše zahvatio loptu glavom. U nastavku akcije Kvržić je izborio korner, no bez prijetnje za gostujuća vrata.

Uslijedile su tri dobre prilike za Jakova Puljića. U 10. minuti Puljić je sjajno potegnuo iz slobodnog udarca, ali Kelava je odličnom intervencijom sačuvao mrežu. Tri minute kasnije Acosty je lijepo ubacio, Puljić se dobro snašao i pucao iz voleja, ali lopta je prošla pored vratnice. U 20. minuti pogodak Puljića zaustavila je vratnica – riječki napadač dobro je potegao iz slobodnjaka, prebacio gostujuću obranu i savladao Kelavu, no lopta je pogodila okvir gola.

U međuvremenu, u prvih 20 minuta, gosti su imali tek dvije prilike iz slobodnih udaraca, no bez straha za riječku obranu i sigurnog Slugu.

Gostujuća vrata otključao je Tibor Halilović, koji je za 1:0 pogodio u 27. minuti. Rijeka je dugo kružila oko kaznenog prostora Intera. Murić je ubacio, Acosty iščeprkao loptu koja je na kraju došla do Halilovića. Uslijedio je precizan udarac sa 16 metara za vodstvo Rijeke!

Treći pogodak stigao je pred sam kraj prvog poluvremena. U 44. minuti Acosty je srušen u kaznenom prostoru i sudac Vučković pokazao je opet na bijelu točku. Jakov Puljić bio je siguran realizator i drugi puta u istoj večeri matirao Kelavu.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme, u listu strijelaca upisao se i Acosty. Murić je u 48. minuti ubacio iz kornera, Puljić je dotaknuo loptu i Acosty iz blizine pospremio loptu u mrežu. Deset minuta kasnije na okruglih 5:0 povisio je Domagoj Pavičić lijepim udarcem s 18 metara.

Nastavila je Rijeka s pritiskom. U 60. minuti odigrana je brza akcija bijelih iz slobodnog udarca, Puljić je umjesto ubačaja vratio loptu za Murića koji je pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je prošla uz vratnicu. U narednih deset minuta udarac su okušali Pavičić, Puljić i Murić. U 77. minuti zabilježena je i velika prilika za Halilovića, ali njegov udarac pokušaj s 11 metara je blokiran.

Jakov Puljić u 88. minuti postigao je svoj treći i Rijekin šesti pogodak. Kvržić je lijepo prošao i ubacio, Puljić je poentirao za 6:0 i hat-trick. Nekoliko minuta kasnije Puljić je potpuno neometan na ubačaj Ivana Smolčića zabio i svoj četvrti pogodak i postavio konačnih 7:0 za Rijeku!

Utakmica ispunjena jubilarnim podacima u povijest će ući zbog još jednog kuriziteta. Prvi puta u povijesti u momčadi Rijeke zaigrali su dva blizanca, Ivan i Hrvoje Smolčić.