VIDEO, FOTO: Matjaž Kek – Odlučujući trenutak Jadranskog derbija dogodio se u 16. minuti

rijeka_hajduk_rujevica_2015 (5)

Nogometaši Rijeke osvojili su bod u 138. Jadranskom derbiju, riječki nogometaši igrali su 48 minuta s igračem manje nakon što je u 16. minuti isključen Moises. Veliku fotogaleriju pogledajte na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke i Hajduka podijelili su bodove odigravši bez pogodaka u susretu 6. kola MAXtv Prve lige. Riječani su osvojili bod u 138. Jadranskom derbiju, riječki nogometaši igrali su 48 minuta s igračem manje nakon što je u 16. minuti isključen Moises. Rijeka je tako nastavila sjajan niz protiv Hajduka, već 12 uzastopnih utakmica riječki nogometaši ne znaju za poraz u Jadranskom derbiju. Utakmicu su obilježila dva trenutka odnosno dva crvena kartona.U 16. minuti Moises Lima zaradio je crveni karton zbog prekršaja na Juranoviću. Hajduk nije previše napravio s igračem više, a u 64. minuti i Hajduk je ostao s desetoricom na terenu. Nakon jednog kornera splitskog sastava, Ristovski je krenuo u kontru, a Julian Velazquez ga je srušio i zaradio isključenje.

rijeka_hajduk_rujevica_2015 (22)

Rijeka je na otvaranju utakmice bila konkretnija i opasnija. Već u drugoj minuti Ristovski je zavrnuo s desnog boka, ali nikoga nije bilo u srcu kaznenog prostora da odličan ubačaj pospremi u mrežu. U desetoj minuti Sharbini je pokušao s dvadesetak metara, ali udarac je bio lak lijen za Kalinića. Dvije minute kasnije Vlašić je ubacio, Kiš primirio loptu u kaznenom prostoru, ali završnica nije bila kvalitetna. I onda je stigla 16. minuta i isključenje Moisesa.

matjaz_kek_rijeka_hajduk_rujevica_2015 (27)

–Odlučujući trenutak dogodio se u 16. minuti. Utakmica je otišla u smjeru u kojem nismo željeli iako smo s igračem manje dobro odgovorili. Kamere su tu i sve se vidi. Na kraju krajeva to je donijelo prevagu, poslije smo dobro reagirali. Kada smo ostali deset na deset ponestalo nam je i snage. Kada igraš toliko vremena s deset igrača trebao bi biti zadovoljan s 0:0, ali ja nisam – rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke, koji je taman prije isključenja Velazqueza iz igre izvadio Maleša.

Rijeka je dobro parirala, iako je bila brojčano inferiornija. Hajduk nije uspijevao stvoriti pravu priliku, na drugoj strani Rijeka je izborila slobodan udarac na dvadesetak metara. Ristovski je pokušao, ali lopta je završila u živom zidu. U završnici prvog dijela, Vargić je prvo sjajno obranio pokušaj Juranovića.

U 44. minuti Sharbini je izbacio Tomasova, koji je primirio dugu loptu, ali udarac nije bio precizan. Prije nego što je Strahonja poslao igrače na odmor, Vargić je obranio pokušaj Vlašića s 15-ak metara, a Kiš je odbijanac poslao pored gola. Ni otvaranje drugog poluvremena nije ponudilo previše prilika. U 55. minuti Balić je ubacio, braniči Rijeke nisu uspješno očistili, ali Caktaš nije bio precizan s 12 metara. U 60. minuti sjajan prodor Sharbinija koji je donio loptu Tomasovu, ali udarac je blokiran.

rijeka_hajduk_rujevica_2015 (17)

Nakon što je Velazquez isključen u 64. minuti, Rijeka je napala. U 79. minuti Sharbini je lijepo gurnuo loptu za prostor za Tomečaka koji je izgubio ravnotežu na ulasku u kazneni prostor.Hajduk je najveću priliku u drugom dijelu imao u 83. minuti nakon pogreške Rijeke u veznom redu. Maglica je pobjegao, ali Lešković ga je uspio sustići. Udarac napadača Hajduka otišao je pored gola. I onda sjajna prilika za Rijeku u 89. minuti. Roshi je poput brzog vlaka prošao po desnom boku i ušao u srce kaznenog prostora, ali njegov udarac u sjajnoj prilici blokirao je Milović.