[VIDEO/FOTO] Kraljevica izbacila Opatiju iz kupa

Fotogaleriju i video prilog iz Kraljevice pogledajte u prilogu…

Kraljevica – Nogometaši Kraljevice izbacili su drugoligaša Opatiju u 1/8 finala županijskog kupa. Na Oštru su domaćini bili bolji 2:1. Na početku utakmice domaćini fanatično borbeni, ne štede sebe ni protivnike, igraju u nevjerojatnom tempu. I znalački izvlače loptu iz pritiska protiv blijede Opatije. U prvom poluvremenu tek dvije šanse. Udarac Bjelanovića s 20 metara brani Bilen. Kraljevica je imala stopostotnu šansu. Franko nakon kornera i odbijanca puca s tri metra, igrač Opatije izbija loptu s crte. Povela je Kraljevica golom Pičuljana, nakon greške obrane Opatije, gađa prazna vrata s 20 metara pored istrčalog Berkovića. Na terenu se teško moglo uočiti tko igra drugu, a tko četvrtu ligu.

U drugom dijelu Opatija pritišće, Kraljevica teško može držati silinu kojom nije dopuštala drugoligašu da ozbiljno prijeti. No, Bjelanović je stari lisac. U posljednji tren Kocijan izbija loptu. Stanišić ulazi u igru i nakon samo četiri minute sprema loptu za 2:0. Još jednom prijeti Kraljevica, Sotošek puca glavom pored gola. Nakon što Bilen boksa loptu, Ivančić prijeti udarcem izvan kaznenog prostora. Opatija pokušava individualnim prodorima, a Kraljevica se povukla na 25 metara. Nakon kornera Belančić efektno i neobranjivo gađa rašlje nogom. Još jači pritisak Opatije, no Kraljevica ne posustaje. Bjelanović još jednom prijeti, no Bilen brani. Opatijci su tražili penal, no čini se da je lopta pogodila Bornu Znamenačeka u rame. Zadnje minute donose dramu, no momčad Edija Kurolta Kraljevica se uspjela obraniti. Nakon sučevog posljednjeg zvižduka, veliko slavlje na Oštru. Ne pada svaki dan pred četvrtoligašem jedan drugoligaš.

Kraljevica – Opatija 2:1 (1:0)
KRALJEVICA Stadion Milan Minta Ružić.
Sudac Rožman (Rijeka). Žuti kartoni: Rubčić, Stanišić (Kraljevica), Pejanović, Grujević (Opatija)
Strijelci: 1:0 Pičuljan (31.), 2:0 Stanišić (58.), 2:1 Belančić (72.)

KRALJEVICA Bilen, Depeder, Kocijan, Mohorić, Crnković, Znamenaček, Pičuljan (od 84. Tarle), F. Znamenaček (od 78. Paljokaj), Franko, Sotošek, Rubčić (od 54. Stanišić)

OPATIJA Berković, Belančić, Glavaš (od 58. Fumić), Kožić (od 61. Ivančić), T. Maloku, Pejanović, Malinić, Heteši (od 46. E. Maloku), Bjelanović, Petrovič (od 46. Klapan), Grujević