VIDEO, FOTO: Probijen pulski ‘bunker’ – Kramarić i Jajalo za preokret Rijeke @ Kantrida

hnk_rijeka_istra_kantrida_2014_1

Još je jednom odjekivao vatromet podno legendarnih stijena Kantride u čast nogometaša Rijeke koji su pobjedom u regionalnom derbiju protiv Istre 1961 (3:1) nastavili svoj uspješan niz i zadržali korak za Dinamom koji nakon 12 prvenstvenih kola bježi četiri boda. U nastavku teksta pogledajte video isječke s izjavama Keka i Jajala, a na ovom linku pogledajte veliku foto-galeriju s Kantride.

Rijeka – Nogometaši Rijeke porazili su Istru 1961 rezultatom 3:1 i nastavili pozitivan niz pred utakmicu protiv Feyenoorda koji u četvrtak gostuje na Kantridi. Gostujući bedem probijen je u drugom poluvremenu nakon što je Istra 1961 otišla na odmor s minimalnom prednošću pogotkom Darija Tomića iz jedinog udarca u okvir Vargićevog gola.

hnk_rijeka_istra_kantrida_2014_2

U nastavku Rijeka je ”potekla“ potekla pod dirigentskom palicom Mate Jajala. U 54. minuti Andrej Kramarić je ostavio rolicu Mati Jajalu koji je s 18 metara dobrim udarcem prevario odličnog Drevena i postigao prvenstveni prvijenac u dresu Rijeke. Bio je to trenutak koji je označio potpunu ofenzivu Rijeke koja je plela mrežu pred gostujućim kaznenim prostorom i konačno u 71. minuti preko Andreja Kramarića preokrenula rezultat. I ovoga puta u glavnoj ulozi bio je Jajalo koji je sjajno podvalio loptu Kramariću koji s braničem „na leđima“ vara Drevena i plasira loptu pod gredu. Bio je to 14. Kramarićev pogodak za HNK Rijeku u ligi ove sezone.

Potvrda pobjede došla je u 90. minuti nakon ubačaja iz kuta i promašene lopte Radonjića. Akciju je dobro pratio Ermin Zec i s nekoliko metara poslao loptu iza Drevena za pogodak u prvenstvenom debiju za Rijeku.

– Pobjeda karaktera momčadi koja je ustrajala, bila borbena i prisilila suparnika na greške. Presretan sam jer nam je ovo vrlo važna pobjeda. Istri želim sve najbolje, to je momčad koja ima kvalitetu, koja je dobro vođena i koja će mnogima uzimati bodove u HNL-u – rekao je Matjaž Kek.

Jedan od junaka pobjede protiv čvrstog suparnika bio je Mato Jajalo koji je najprije izjednačujućim pogotkom otvorio Rijeci put preokreta, pa asistencijom Kramariću otvorio vrata pobjede kojoj je točku na ”i“ stavio Ermin Zec – nakon još jedne asistencije Mate Jajala.

hnk_rijeka_istra_kantrida_2014_3

Prvijenac protiv Lekenika, pogodak Istri uz još dvije asistencije za kraj sjajnog tjedna Rijekinog dirigenta veznog reda.

– Meni je jako drago zbog toga, nadao sam se da će me kad-tad probiti taj čep. Drago mi je zbog momčadi jer smo se izborili za pobjedu, pokazali da možemo i znamo… Morali smo tražiti prostore, ali znali smo da će kad-tad proći lopta. Srećom, brzo smo izjednačili i do kraja ih dotukli… – rekao je Mato Jajalo.

Na ovom linku pogledajte veliku foto-galeriju s Kantride.

RIJEKA – ISTRA 1961 3:1 (0:1)