VIDEO/FOTO Teška ‘drama’ na Rujevici – Gledatelji se vratili na tribine i svjedočili ‘napetom remiju’ Rijeke i Lokomotive

Na odmor se otišlo uz minimalnu prednost Lokomotive. U drugom dijelu Rijeka je živnula, stvorila opasnije prigode, ali i otvorila prostor za igru gostiju.

Rijeka – Blijedo i nesigurno izgledala je momčad HNK Rijeke u prvom poluvremenu večerašnjeg derbija protiv Lokomotive, u koje su snage odmjeravala dva izravna konkurenta za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Zagrepčani su pritom bili puno konkretniji na samom početku utakmice. Povratak publike na tribine, glasno navijanje nakon 100 dana apstinencije, kao da je dalo veća krila gostima nego domaćinima. Mogli su povesti već u 12. minuti, kada su braniči Rijeke sami sebi zakomplicirali život. Uzuni se našao pred golom Rijeke, ali umjesto udarca iz uskog kuta odigrao je povratnu loptu i sve je završilo s kornerom koji nije donio priliku za gol.

Nije Rijeka bila bez šansi, no radilo se uglavnom o ne osobito opasnim udarcima i ubacivanjima koje je s lakoćom „čistio“ gostujući vratar. Lokomotiva je pred domaćim golom bila ipak konkretnija i povela u 38. minuti. Kastrati je pobjegao nakon jedne duge lopte, ušao u kazneni prostor i uspio provući loptu ispod noge Pandura.

U 43. minuti „bijeli“ su imali priliku za izjednačenje. Mersinaj je pogriješio, Lončar uspio uzeti loptu. Grbić je istrčao s gola i izbio loptu s ruba kaznenog prostora. Lopta se odbila do Lepinjice koji je pokušao iz prve iskoristiti odsutnost vratara s gola, ali braniči Lokomotive blokirali su pokušaj.

Na odmor se tako otišlo uz minimalnu prednost Lokomotive. U drugom dijelu Rijeka je živnula, stvorila opasnije prigode, ali i otvorila prostor za igru gostiju. Usprkos nekoliko opasnih situacija u vlastitom šesnaestercu, agresviniji pristup isplatio se „bijelima“, jer u 66. minuti izjednačio je Sterling Yatéké koji postaje pravi „džoker s klupe“. Halilović je izveo korner, Velkovski pucao glavom. Grbić je kratko odbio, a Sterling Yateke koji je tek ušao u igru je poentirao!

Dvanaest minuta kasnije, Franko Andrijašević uspio je preokrenuti vodstvo gostiju. Smolčić je ubacio, Andrijašević je bio najviši, lopta se od poda odbila savršeno i završila u mreži, za 2:1 i veliko slavlje navijača i „bijele“ ekipe.

Ipak, zadovoljstvo nie potrajalo dugo. U 84. minuti, uz asistenciju VAR-a, sudac Batinić dosudio je jedanaesterac za Lokomotivu. Prema njegovoj procjeni, Capan je u kaznenom prostoru Rijeke srušio Uzunija rukama te tako zaradio i drugi žuti, odnosno crveni karton. Rijeka je ostala s 10 igrača, a Fran Karačić je iz jedanaesterca poravnao rezultat.

Gledatelji Se Vratili Na Tribine I Svjedočili ‘napetom Remiju’ Rijeke I Lokomotive