[VIDEO/FOTO] U atraktivnom finalu Cibona pobijedila Carpegnu Prosciutto i osvojila prvi Liburnia kup

Vladimir Matošević / Foto: David Kurti

Uskoro objavljujemo veliku fotogaleriju i video prilog…

Opatija – U finalu Liburnia kupa susrele su se ekipa Cibone i ekipa Carpegna Prosciutto iz Pesara. Osim u prvoj četvrtini kad je ekipa Carpegne povela 7 koševa ostatak susreta je prošao u znaku rastrčane i često atraktivne igre ekipe Cibone što pokazuje i krajnji rezultat 80 – 51 koji nam otkriva potencijal mladih nada Cibone i hrvatske košarke. Najbolji kod pobjednika su bili Gegić i Branković s 12 poena a Branković je i proglašen za igrača turnira. Bila je to još jedna košarkaška večer prepuna lijepih poteza koju je svojim dolaskom u drugom poluvremenu uveličao i premijer Andrej Plenković.

U utakmici za treće mjesto Liburnia kupa u Opatiji susreli su se ekipa Partizana i Cedevita Olimpije. U susretu jakog ritma i visoke motivacije jedne i druge ekipe pobjedu je odnijela ekipa Partizana koja je od prve četvrtine preuzela vodstvo i nije ga ispuštala do kraja utakmice. U prvoj četvrtini Partizan je imao prednost od 6 i 7 koševa razlike da bi se u drugoj polovici druge četvrtine odvojio na 14 poena prednosti. Cedevita Olimpija je zaprijetila još jednom u trećoj četvrtini i smanjila prednost na 7 poena prednosti da bi do kraja utakmice prednost Partizana i utakmica je završila rezultatom 100 – 83 za goste iz Srbije. Najbolji strijelci kod Cedevita Olimpije su bili Keane s 18 poena i Ejim s 13, dok su kod Partizana najbolji strijelci bili Alen Smajlagić s 22 poena i Uroš Trifunović s 15.

U Atraktivnom Finalu Cibona Pobijedila Carpegnu Prosciutto I Osvojila Prvi Liburnia Kup