rijeka_dinamo_2015_remi_kantrida (25)

Niz nogometaša Rijeke od četiri pobjede u nizu zaustavljen je u Koprivnici gdje je Slaven Belupo izborio remi (1:1) u borbenoj utakmici u kojoj su oba pogotka postignuta na samom otvaranju.

Koprivnica – Nogometaši Rijeke remizirali su protiv Slaven Belupa (1:1) u posljednjoj utakmici 32. kola MAXtv Prve lige. Sve bitno dogodilo se u prve četiri minute. Već u 43. sekundi Mirić je iskoristio neopreznost u obrani Rijeke, osvojio dosta prostora pa proigrao Petra Mišića koji je lagano poentirao s tri, četiri metra – 1:0.

Odgovor Rijeke trebalo je čekati samo tri minute koliko je trebalo Vedranu Jugoviću da probije desnu stranu i povratnom loptom proigra Bekima Balaja čiji je udarac s ruba kaznenog prostora odsjeo u donjem desnom kutu nemoćnog Karduma – 1:1.

Utakmica se nakon toga malo primirila iako nije nedostajalo obećavajućih situacija pred oba vratara. Najbolju, vjerojatno vrijednu tri boda, propustio je u 88. minuti Josip Mišić. Radošević je povukao loptu po desnoj strani i gurnuo prema Balaju, napadač Rijeke petom je gurnuo loptu u prostor i izbacio kompletnu obranu Slaven Belupa i proigrao Mišića čiji je udarac s 15-ak metara domaći vratar Kardum odlično obranio.

Matjaž Kek na kraju nije bio zadovoljan rezultatom, najviše zbog slabog otvaranja utakmice i primljenog pogotka u 43. sekundi.

– Nisam zadovoljan rezultatom. Uzalud smo imali posjed i pas u širinu, nedostajalo je više mirnoće i konkretnosti u zadnjih 30 metara. Neodgovorno smo ušli u utakmicu, brzo se vratili i na kraju imali meč loptu koju nismo iskoristili – istaknuo je Matjaž Kek.