nk_rijeka_kopar_krstanovic

Nakon oduzete lopte Maleša, Benko je primio loptu u dobroj poziciji i vrlo lijepo poslužio natrčalog Krstanovića koji efektno ‘suhim listom’ prebacuje golmana Simčića. U nastavku teksta pogledajte video isječak s utakmice!

Kopar – Trener Rijeke Matjaž Kek bio je relativno zadovoljan nakon utakmice s Koprom koju je Rijeka pobijedila 1:0 golom Krstanovića.

Ivan Krstanović je ponovo zabio i osigurao prvu pobjedu svojoj momčadi, u zimskim pripremama, protiv druge momčadi slovenskog prvenstva.

– Još smo previše nervozni u nekim fazama jer bi htjeli previše. Treba se sad smiriti. No meni je ipak važno da smo odigrali utakmicu u ovakvim uvjetima, koji su bili dobri. Što smo do sad napravili, smo napravili. Osijek i Dinamo su pred nama i te utakmice će pokazati što smo do kuda smo stigli. Ali ja sam zadovoljan pristupom, iako ima još grešaka. Čini mi se da bi svi željeli da sad odjednom sve dođe na svoje i toj se namjeri napravi koja greška. No neke su mi stvari iz prvog poluvremena mi se jako sviđaju. Kopar je bio dostojan protivnik. Bio je dobar test, zadovoljan sam.

Posebno je istaknuo suradnju dvojice napadača.

– Benko i Krstanović su bili ubojiti u nekoliko navrata, a bit će još bolje kad dobiju veću podršku od vezne linije.

Brazilac Moises nije startao od početka.

– Moises nije igrao u prvih 11 jer nažalost još nema pravo nastupa i neće ga biti protiv Osijeka.

Rijeka pak sutra u 15 sati i 30 minuta na Mavrincima igra još jednu utakmicu – domaćin je NK Grobničan.

– Sutra će igrati igrači koji su danas igrali manje ili uopće nisu igrali. Zanima me samo minutaža i da neki igrači dobiju još dodatnu sigurnost – zaključio je Kek.

U nastavku pogledajte video izvještaj s utakmice Rijeka – Kopar.

LUKA KOPER – RIJEKA 0:1
Gledatelja 150
Sudac: Robert Ponis (Koper)
Pomoćnici: Habibović (Gračišće) i Patarič (Izola)
Strijelac: 0:1 Krstanović (28′)

LUKA KOPER: Simčić, Halilović, Blažić, Šme, Čovilo, Črnigoj, Guberac, Pučko, Galešić, Ivetić, Nukić (još su igrali Hasić, Gregorić, Andrejašić, Hadžić, Štulac, Žibert, Palčić, Arčon, Lotrič, Štromajer, Pilčić)
Trener: Rodolfo Vanoli

HNK RIJEKA: Vargić – Mujanović, Knežević, Marić, Bertoša – Močinić (od 49′ Brezovec), Maleš, Jugović (od 55′ Sharbini) , Alispahić (od 37′ Kvržić, od 71 Ajayi)) – Benko (od 55′ Kramarić), Krstanović (od 67′ Moises)
Trener: Matjaž Kek

DRUGO POLUVRIJEME

90′ Kraj utakmice

80′ Arčon je ubacio ali ispred Pilčića dobro reagira kapetan Knežević

77′ Pogriješio je vratar Kopra ali Moises na odbijenu loptu ipak ne pogađa prazan gol iskosa s 25 m

72′ Kvržić je dugo vukao loptu na desnom boku, nakon driblinga ušao u 16m, ali je šut bio neprecizan

51′ Raspoloženi Jugović je imao šut nakon driblinga s oko 20 metara, ali lopta ipak ide izvan okvira

PRVO POLUVRIJEME

45′ Zamalo je Benko udovostučio vodstvo Rijeke u samoj završnici. Nakon duge lopte i ‘vožnje’ dva stopera opalio je volejom ali pogodio točno u Simčića s oko 10 m. Kraj prvog dijela

40′ Benko je opalio svojom ljevicom volej nakon asistencije Jugovića…opet Simčić

33′ Još jedna dobra prilika Krstanovića, nakon dodavanja Jugovića, ali šut u dalji kut lijepo brani Simčić

27′ GOOOOOOOL! 0:1 Krstanović! Nakon oduzete lopte Maleša, Benko je primio loptu u dobroj poziciji i vrlo lijepo poslužio natrčalog Krstanovića koji efektno ‘suhim listom’ prebacuje golmana Simčića

18′ Šme je za Koper iz skoro mrtvog kuta nakon solo prodora pogodio gredu od koje se lopta odbila u teren.

13′ Nakon presinga Rijeke Alispahić se dokopao lopte i kratko dao za Bertošu. Bomba s 20 m ide preko gola

2′ Odmah je Krstanović nakon gužve imao priliku ali mu udarac iz blizine brani vratar Simčić