hnk_rijeka_lekenik_kup

Ermin Zec s dva pogotka na debiju u Kup utakmici protiv Lekenika predstavio se u dresu Rijeke i uvelike pomogao momčadi Matjaža Keka da bez puno problema odradi utakmice kakve u ovom natjecanju tradicionalno znaju biti neugodne.

Sisak – Nogometaši Rijeke slavili su protiv Lekenika 4:2 i pobjedom krenuli u obranu naslova osvajača Kupa Hrvatske. U utakmici odigranoj po teškom terenu zbog obilne kiše koja je padala uoči utakmice, igrači Matjaža Keka rutinski su odradili susret koji su prelomili početkom drugog poluvremena kada je Ermin Zec svojim drugim pogotkom povećao vodstvo Rijeke na 3:1.

Utakmica je krenula odlično za Rijeku koja je povela upravo preko Ermina Zeca još u šestoj minuti. Zoran Kvržić je napravio veliki dio posla na desnoj strani i ubačenom loptom uposlio debitanta u dresu Rijeke koji je stigao primiti loptu i zakucati je u same rašlje nemoćnog domaćeg vratara – 0:1.

Domaćin je ubrzo izjednačio iz kaznenog udarca, dok je Rijeka ubacila u brzinu više i počela redati prilike pred domaćim golom. Vodstvo je stiglo u završnici poluvremena kada je Mato Jajalo nakon brze akcije izašao sam pred vratara i rutinski pogodio suprotni kut, a zatim zamalo i povećala vodstvo no Cvijanović je brzu kontru okončao udarcem u gredu.

I nakon vodstva Rijeka je nastavila nizati prilike plod čega su drugi pogodak Ermina Zeca te točka na ”i“ Ivana Krstanovića koji je nakon dubinske lopte Leovca zaobišao domaćeg vratara i pogodio praznu mrežu. Do kraja je domaćin pogotkom Đurđeka smanjio zaostatak, ali protiv ovakve Rijeke više od toga nije bilo moguće ostvariti.

– Bilo je važno proći. Teren je bio dosta težak ali regularan, a u Kup utakmici se može svašta dogoditi. Imali smo problema jer je domaćin kvalitetniji od ranga natjecanja u kojem igra, želim im sve najbolje u nastavku. Nama je najvažnije da smo odigrali utakmicu i prošli dalje – rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke.

– Mi smo očekivali težak teren i momčad koja će se boriti, pružiti dvjesto posto… Bili smo spremni na sve to, odgovorili na terenu i zasluženo pobijedili – rekao je nakon utakmice novi adut Matjaža Keka u napadu Rijeke.

– Svakako da mi je drago zbog pogotka, ali najvažnije je da Rijeka pobjeđuje i u nastavku sezone pobjede i samo pobjede će biti prioritet – dodao je brzonog napadač Rijeke koji pokazuje da je sve bliže optimalnoj razini fizičke spreme.

– Puno sam radio na tome, što individualno, što s momčadi otkako sam došao, uz to još i upoznajem momčad, suigrače, trebat će još vremena ali vjerujem da ću u nastavku sezone biti još i bolji – zaključio je Ermin Zec.

Rijeka će u četvrtfinalu Kupa igrati protiv dubrovačkog trećeligaša GOŠK –a, a utakmica se igra u Lapadu 29. listopada s početkom u 14 sati. Prema odredbama Uputa za odigravanje završnog dijela natjecanja, klubovi zadržavaju svoje natjecateljske brojeve i na osnovu njih se određuju parovi i domaćini utakmica osmine finala.

Tako će u osmini finala igrati: Opatija (23) – Dinamo (1), Novigrad (21) – Hajduk (2), GOŠK (19) – Rijeka (3), Split (16) – Osijek (4), Vinogradar (15) – Slaven Belupo (5), Zadar (13) – Varaždin (6), Lokomotiva (11) – Cibalia (7) i Istra 1961 (9) – Šibenik (8).