nk_opatijaa-sm…nakon ove utakmice, postalo je očito da igrači Opatije imaju mali problem u realizaciji…
…utakmicu su bolje otvorili gosti kad su u 2′ preko Barlecaja zaprijetili domaćem vrataru Jakopoviću…
…video isječak s utakmice pogledajte u nastavku teksta…

Opatija – Po lijepom, ali toplom i neugodnom vremenu za odigravanje nogometne utakmice, pred relativno malim brojem gledatelja, igrači NK Opatije ugostili su svoje protivnike i goste iz NK Rovinja.
Domaći trener Bogolin, nije mogao računati na standardnog Coralinija (tri žuta kartona), što je uvjetovalo i dosta promjena u početnoj postavi kako bi se udovoljilo kriteriju da utakmicu moraju početi tri igrača mlađa od 21 godine (Jakopović, Samaržija, Saleš). Tako su protiv NK Rovinja nastupili: Jakopović, Kolić, Zobić, Tkalčević, Šimić, Kremenović, Mance, Samaržija ( 46′ Tokić), Vlatković, Rudan(83′ Krnjatić), Saleš (46′ Šuker).
Utakmicu su bolje otvorili gosti kad su u 2′ preko Barlecaja zaprijetili domaćem vrataru Jakopoviću koji je jedan vrlo neugodan udarac Barlecaja u prvi vratartev kut skrenuo u korner. No, to je bio prvi i zadnji udarac u okvir vrata gostiju iz Rovinja u današnjoj utakmici. Sve što se kasnije događalo, gledali smo samo ispred vratiju Rovinježa. A na utakmici smo se nagledali pregršt prilika, ali na žalost domaćih igrača i navijača niti jedan zgoditak.
A prilike su se redale:
10′ Rudan krasno upošljava Vlatkovića koji izlazi sam pred golmana Rovinja koji izlazi kao pobjednik iz ovog duela
20′ Šimić izvodi slobodan udarac iskosa, najviši u skoku Tkalčević, no lopta od njegove glave odlazi pokraj gola
35′ Rudan lijepo prodire po desnoj strani ubacuje u 16-terac gostiju, Mance krasnim volejom puca no vratar Rovinja brani
40′ Vlatković iz jedne gužve s 7-8 m puca ali udarac je slab i vratar s lakoćom brani
42′ Vlatković prolazi kroz sredinu gostujuće prorijeđene obrane, krasno dodavanje za Saleša koji iskosa s 24 m puca ali pored gola gostiju
nk_opatija_orijent-2
U nastavku susreta domaći ulaze s dva nova, ali standardna igrača iz prve postave, Tokićem i Šukerom što se i te kako osjetilo u igri domaćih. I šanse pred golom Rovinja su se nastavile redati:
49′ brza polukontra u kojoj su sudjelovali Vlatković, Rudan i na kraju Mance čiji udarac iz blizine golman Rovinja skreće u korner. Iz tog kornera Vlatković puca iz voleja, ali golman Rovinja ponovo na mjestu
56′ lijepi prodor Šimića po lijevom boku , još bolji centaršut, Niko Vlatković sam na 5 m od gola, glavom umjesto da je zakuca u gol, šalje pokraj gola
58′ Mance svojom snažnom ljevicom puca s desne strane s 18 m i lopta prelazi tik iznad vratnice
61′ Šimić ponovo prolazi lijevom stranom šalje loptu pred vrata Rovinja, mance u padu leđima okrenut golu , glavom puca pored gola
64′ Mance iz slobodnog udarca snažno puca, ali golman ponovo brani. U istoj minuti i Šuker isprobava svoj udarac s 20m ali vratar gostiju ponovo na pravom mjestu
71′ Šimić ponovo upućuje s lijevog boka pravi centaršut u 16-terac gostiju, Toni Rudan poluškaricama iz blizine snažno puca, lopta pogađa vratnicu odvija se u jednog gostujućeg braniča i ode još jedna prava prilika za domaće
86′ Šimić izvodi korner, Vlatković najviši u skoku i u buketu igrača ali lopta umjesto u mrežu pogađa stativu
88′ Kremenović isprobava svoj udarac, ali golman krajnjim naporom skreće loptu u korner
Na kraju, mreža gostiju iz Rovinja ostala je netaknuta, domaći nogometaši su se dobro ispromašivali i sad je očito da igrači Opatije imaju mali problem realizacije, jer u protekle tri utakmice unatoč brojnim prilikama (posebno protiv Vrboveca i Rovinja) nisu uspjeli zatresti mrežu svojih suparnika. Domaći navijači će tako morati na prvu domaću pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu počekati do slijedeće utakmice kad u goste doalzi Nehaj (24.09.2011).
A prije toga, već ove subote, igrače Opatije čeka uvijek neugodno gostovanje u Novalji.
NK Opatija – NK Rovinj 0 : 0