[VIDEO] Remi u Maksimiru: Tri riječka eurogola za podjelu bodova

Dinamo je naplatio pritisak u 59. minuti. Nakon jednog visokog ubačja Labrović je istrčao i nije dobro boksao loptu. Oršić je primio loptu i pogodio iz okreta za 3:3 i konačan rezultat susreta.

Zagreb -Nogometaši Dinama i Rijeke podijelili su bodove (3:3) u utakmici trećeg kola Hrvatski telekom Prve lige. Dinamo je krenuo jako na samom otvaranju, ali prvi pokušaj pripao je Rijeci. Drmić se našao na boku i ubacio, a Abass nije dobro zahvatio loptu glavom. Uslijedili su pokušaji Menala i Oršića, a gol je stigao u 9. minuti. Nakon kornera, lopta je dugo putovala kaznenim prostorom Rijeke, Perić je u konačnici bio viši od Labrovića – 1:0. Uslijedilo je nekoliko opasnih situacija pred golom Rijeke, Oršićevo (15′) spuštanje lopte glavom očistio je Smolčić, dok je Escoval blokirao udarac Theophilea (17′).

Tri sjajna eurogola i odlična igra poseban su razlog za optimizam uoči europskih ispita.
– Spektakl od utakmice. Krenuli smo u plitkom bloku, rano smo dobili gol, ali odlično smo reagirali. Na kraju možemo biti zadovoljni bodom. Zabiti tri gola Dinamu na Maksimiru pokazuje karakter ove ekipe, rekao je Goran Tomić.

I onda je neočekivano stigla prilika za Rijeku u 22. minuti. Drmić se neočekivano našao sam pred Livakovićem nakon pogreške Dinama, ali umjesto udarca, napadač Rijeke pokušao je još jedan dribling i prilika je propala. Samo minutu kasnije nije bilo spasa za domaćina. Abass se našao na rubu kaznenog prostora i pospremio loptu eurogolom iza leđa Livakovića – 1:1. Dinamo je odmah krenuo po novi gol, Franjićev udarac u 26. minuti obranio je Labrović, dok je u 31. minuti udarac Gavranovića blokirala obrana Rijeke. I onda je stigao gol Dinama. U 32. minuti jednu dugu loptu Menalo je uspio spustiti, a Majer je iz prve vrhom kopačke precizno pogodio – 2:1. Rijeka se tad probudila. Nakon pogreške obrane Dinama u 38. minuti, Abass je uzeo loptu i s 18 metara još jednim sjajnim udarcem matirao Livakovića – 2:2.

Samo pet minuta kasnije Rijeka je povela. Lopta je došla do Drmića na rubu kaznenog prostora, a napadač Rijeke majstorski se okrenuo i pospremio loptu u mrežu – 2:3! U 50. minuti velika prilika za Dinamo, udarac Jakića glavom obranio je Labrović, lopta se odbila do Gavranovića ali Tomečak je očistio s crte. U 53. minuti Abass se prvo sjajnim potezom riješio Majera i onda proigrao Drmića koji je izbio sam pred gol Dinama. Livaković je obranio udarac, a pomoćni sudac je ujedno podignuo zastavicu i označio zaleđe. Dinamo je naplatio pritisak u 59. minuti. Nakon jednog visokog ubačja Labrović je istrčao i nije dobro boksao loptu. Oršić je primio loptu i pogodio iz okreta – 3:3. U 61. minuti slobodan udarac za Rijeku na 20 metara. Drmić je pokušao, udarac je otišao preko grede. U 73. minuti priliku je imao Dinamo, udarac Oršića sa 16 metara otišao je uz vratnicu.

U 81. minuti opasan udarac Oršića, Labrović je obranio udarac.