arhiva

Od 83. minute Rijeka je igrala s igračem manje nakon što je isključen Leonard Zuta, a domaćin je do pobjede stigao u posljednjim trenucima susreta golom Alaixa Romaoa.

Pirej – Nogometaši Rijeke nisu uspjeli zadržati prednost od 1:0 iz prvog poluvremena protiv Olympiacosa. Naime, u prvom susretu četvrtog i posljednjeg pretkola nogometne Lige prvaka Rijeka je na gostovanju u Pireju izgubila od Olympiacosa 1-2 primivši drugi pogodak u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Rijeka je povela golom Brazilca Hebera u 42. minuti, a izjednačio je Vadis Odjidja u 66. minuti. Od 83. minute Rijeka je igrala s igračem manje nakon što je isključen Leonard Zuta, a domaćin je do pobjede stigao u posljednjim trenucima susreta golom Alaixa Romaoa.

Rijeka je tako ispustila prednost koju je stekla u završnici prvog poluvremena.

U 42. minuti Rijeka je povela. Sjajan potez Hebera na rubu kaznenog prostora i ubojit udarac lijevom nogom za vodstvo Rijeke – 0:1.

Olympiacos je jako krenuo od samog početka. Prva izgledna prilika stigla je u 12. minuti kada je Nabouhane je sjajno izbacio Sebu koji je izbio sam pred Simona Slugu, ali vratar Rijeke briljantnom reakcijom spasio je gol.

Rijeka je u tom periodu nekoliko opasno puta krenula u kontru, ali prodori Hebera po desnom boku nisu okončani uspješno.

Olympiacos je sve jače pritiskao, Seba (23′, 30′) i Nabouhanne (26′) nisu uspjeli svladati Slugu, kao ni Marin čiji je udarac s 15 metara malo s desne strane odlično obranio Sluga.

Rijeka je pak skoro do stopostotne prilike stigla u 32. minuti. Vratar Kapino odigrao je za Gilleta koji je umalo izgubio loptu što bi Gavranoviću otvorilo čisti put prema vratima domaćina.

Nakon gola Heber je sjajno pobjegao nakon lopte Gavranovića u prostor, ali udarac je vratar Kapino skrenuo u korner.

Olympiacos je žustro krenuo u nastavak, ali u prvih desetak minuta sve je ostalo na pokušajima. Silni ubačaji s bokova odbijali su se o čvrstu riječku obranu. Na drugoj strani Heber je u 64. minuti oduzeo jednu loptu ispred kaznenog prostora, ali nije se uspio izboriti za udarac.

I onda je Olympiacos izjednačio. Brza kontra po desnom boku u 66. minuti, Odjidja je ostao sam i poentirao – 1:1.

Iako je pritiskao Olympiacos je do ozbiljnijih prilika stigao tek kada je Rijeka u 83. minuti Zuta zaradio žuti karton. Prije pogotka domaćin je imao još jednu veliku priliku kada je Androustos pogodio gredu.

Uzvratni susret je 22. kolovoza na Rujevici. Za kraj dodajmo da je Armada na Kantridi organizirala zajedničko gledanje prijenosa utakmice između »Olympiakosa« i »Rijeke«, a atmosfera na zapadu eruptirala je nakon prvog zgoditka.