arhiva

arhiva

Nogometaši Rijeke pobijedili su Naprijed 6:0 u pripremnoj utakmici uoči nedjeljnog gostovanja kod Cibalije u okviru 26. kola MAXtv Prve lige. Pogotke za Rijeku postigli su Gorgon (17′, 24′), Gavranović (26′), Matei (29′, 50′) i Črnic (60′). U videu pogledajte pogotke s utakmice…

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Naprijed u pripremnoj utakmici uoči nedjeljnog gostovanja kod Cibalije. Rijeka je od prve minute nametnula tempo, ali pokušaji Gorgona (8′) i Gavranovića (11′) nisu pronašli put do mreže.

U 17. minuti Andrijašević je gurnuo loptu za Gorgona koji je iz okreta lijepo pogodio lijevom nogom – 1:0. Sedam minuta kasnije Martić je odigrao za Gorgona koji je ovoga puta bio precizan s ruba kaznenog prostora – 2:0.

Već u 26. minuti bilo je 3:0, braniči Naprijeda nisu najbolje reagirali nakon jednog ubačaja i Gavranović je bio siguran.

Samo tri minute kasnije braniči Naprijeda ponovo nisu uspjeli očistiti jednu loptu, a ovoga puta siguran je bio Matei – 4:0.

Rijeka je u drugom poluvremenu dodala još dva gola i niz prilika. Matei je prvo u 50. minuti postigao peti gol za Rijeku, a deset minuta kasnije Črnic je novi odbijanac u kaznenom prostoru pospremio za konačnih 6:0.

Rijeka – Naprijed 6:0
Stadion HNK Rijeka
Sudac: Marko Cvijović
Strijelci: 1:0 Gorgon (17′), 2:0 Gorgon (24′), 3:0 Gavranović (26′), 4:0 Matei (29′), 5:0 Matei (50′), 6:0 Črnic (60′).

RIJEKA: Prskalo (od 46′ Sluga), Martić (od 61′ Ayodeji), Elez (do 46′ Kulušić), Župarić (od 61′ Mulac), Zuta (od 46′ Totić), Maleš (od 61′ Matić), Mišić (od 46′ Črnic), Matei (od 65′ Turčin), Andrijašević (od 30′ Čanađija), Gorgon (od 46′ Ajayi), Gavranović (od 61′ M. Ristovski).

NAPRIJED: Ciani, Čop, Matak, Biasiol , Lukačić, Žarković, Smolčić, Iskra, Lončar, Blašković, Štimac. Još su igrali: Šimić, Juraga, A. Petrović, E. Petrović, Rubčić, Dorčić, Ende, Tonković, Gržinčić, Prpić.