Nogometaši Rijeke pobijedili su Žiri 11:0 u pripremnom ogledu uoči subotnjeg gostovanja kod Dinama. Pogotke za Rijeku postigli su Valeri Bojinov (16′, 30′, 65′, 83′), Matic Črnic (4′, 45′), Antonio Čolak (46′, 80′), Zoran Kvržić (23′), Joao Escoval (70′) i Jozef Kuqi (87′).

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Žiri, slovenskog četvrtoligaša, u pripremnoj utakmici odigranoj na igralištu u kampu HNK Rijeka.

Rijeka je povela u četvrtoj minuti. Črnic se izborio za poziciju, uslijedio je prizeman udarac koji je prošao kroz ruke nesigurnog Likara – 1:0. Nova prilika stigla je u sedmoj minuti, Štefulj je pronašao Dangubića koji je ostao sam na desetak metara, ali napadač Rijeke pogodio je gredu.

U 16. minuti Črnic je iščeprkao jednu loptu ispred kaznenog prostora gostiju, odigrao za Bojinova koji je izbio sam pred vratara – 2:0. Sedam minuta kasnije Črnic je ponovo bio asistent, odigrao je sjajnu loptu za Kvržića koji ju je rutinski pospremio u mrežu – 3:0. U kratkom periodu Rijeka je imala dvije nove prilike. Prvo je u 24. minuti iz blizine Bojinov pucao preko gola, a u 27. minuti prizeman udarac Dangubića obranio je vratar.

U 30. minuti Črnic i Puljić duplim pasom sjajno su izbacili obranu Žirija, Puljić je odigrao za Bojinova koji je iz blizine drugi put poentirao – 4:0. Prvi pokušaj gostiju stigao je u 30. minuti, ali udarac Domijana otišao je daleko od gola. U 33. minuti Mavrias je pronašao Dangubića, ali udarac iz blizine otišao je pokraj gola, pet minuta kasnije Escoval je nakon kornera glavom pucao preko grede. Najveća opasnost za gol Rijeke u prvom dijelu stigla je u 42. minuti, Eržen je gurnuo loptu za Tratnika koji se sjurio prema golu, ali Prskalo je na vrijeme izašao i otklonio opasnost.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Rijeka je još jednom stigla pred gola Žirija, u završnici akcije Puljić je gurnuo za Črnica koji je lijepim udarcem matirao vratara – 5:0. Rijeka je pogotkom otvorila drugi dio, Čolak je primio jednu dugu loptu i poentirao – 6:0. Sedmi gol stigao je u 65. minuti nakon lijepe akcije. Bojinov je gurnuo za Čolaka, koji je uzvratio dodavanjem, a Bojinov je lijepo gurnuo loptu pored vratara Žirija – 7:0. U 69. minuti Kuqi je lijepo pucao, ali vratar Žirija bio je na mjestu. Ipak, pogodak je odgođen na samo dvadesetak sekundi.Bojinov je izveo korner, a Escoval poentirao glavom – 8:0. U 80. minuti Kuqi je sjajno gurnuo loptu za Čolaka iza obrane Žirija, a napadač Rijeke rutinski je poentirao – 9:0. U 83. minuti Čolak je lijepim ubačajem pronašao Bojinova, koji je udarcem glavom stigao do četvrtog gola – 10:0. Četiri minute kasnije Rijeka je ponovo prijetila, nakon što se u ključnom trenutku poskliznuo branič Žirija, Kuqi je sjajnim lobom prebacio vratara Mohorića – 11:0.

Žiri je do najveće prilike stigao u 89. minuti. Marinac je gurnuo loptu za Eržena, koji je iz prve petom, gurnuo za Burjeka.

Escoval nije uspio stići igrača Žirija koji je izbio sam pred gol, ali Nwolokor je sjajnom reakcijom sačuvao mrežu.