ARHIVA

Junak večeri bio je Mario Gavranović koji je zabio dva gola, a djelić navijačke atmosfere pogledajte na ovom linku…

Beč – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Austriju Beč 3:1 u utakmici trećeg kola skupine D Europske lige upisavši tako vrijedne bodove u borbi za drugi krug. Ujedno, Rijeka je ubilježila prvu pobjedu na gostovanju u Europskoj ligi.

Igrala se sudačka nadoknada kada je domaćin krenuo po sve ili ništa (1:2). Pavičić je odnio jednu loptu i ubacio, a Kvržić je s(p)retno pogodio loptu koja je završila u mreži – 1:3.

U tom trenutku nestali su svi strahovi koji su se ponovo javili kada je Friesenbacher nakon prekida glavom smanjio u 90. minuti na 1:2. Ipak, riječki nogometaši nisu dopustili iznenađenje.

Rijeka je u austrijskoj prijestolnici odigrala odličnu utakmicu prekinuvši ujedno niz od četiri europske utakmice u kojima je upisala poraz.

Već u ranoj fazi utakmice bilo je jasno da će Austria teško dolaziti do prilika protiv čvrste i pokretljive Rijeke.

Nakon početnog ispitivanja snaga Rijeka je povela u 21. minuti. Maleš je promijenio stranu jednom dubinskom loptom. Acosty je odigrao za Bradarića, koji je samo proslijedio loptu za Gavranovića. Napadač Rijeke ne propušta ovakve prilike – 0:1.

Austria je gotovo cijelo prvo poluvrijeme bezidejno tražila put do gola Rijeke. Najbolja prilika za domaćina stigla je u 24. minuti.

Klein je ubacio s desnog boka, Monchein je ostao sam kao duh na nekoliko metara od gola. Uslijedio je jak udarac, ali Sluga je odlično reagirao.

Bio je to dodatan impuls za riječku momčad koja je u 32. minuti udvostručila prednost. Acosty je smirio loptu, navukao na sebe dva braniča, gurnuo zatim za Gavranovića koji je došao iz drugog plana i poentirao – 0:2!

Vešović je sjajnom minijaturom na desnoj strani najavio drugo poluvrijeme, ali udarac Gorgona je blokiran. Austria je na otvaranju drugog poluvremenu imala više loptu u nogama, ali posjed nije donio ništa konkretno.

Sve do 72. minute kada je Pires sjajno potegnuo s 20 metara, ali Sluga je toliko dodirnuo loptu, te uz pomoć vratnice sačuvao mrežu.