U utorak, Opatijci igraju polufinale Županijskog kupa, protiv Vinodola i nastavljaju svoj vrlo gusti raspored utakmica u proljetnom dijelu sezone. Detalje utakmice provjerite u video snimci u nastavku teksta…

Opatija – Teško izvojevana, ali zaslužena pobjeda Opatijaca protiv organiziranih i čvrstih Vrbovčana, pred 200-tinjak gledatelja, od kojih velika većina, navijača gostujuće momčadi. Gosti su bolje otvorili utakmicu i u prvih 15 min, bili su dominanta momčad na opatijskom campu, koji je proteklog tjedna doživio uobičajenu proljetnu rekuperaciju. No, prvu opasniju situaciju ipak su stvorili domaćini, kad je Kolić u 19′ dobro opalio iz slobodnog udarca s 25 m, a gostujući vratar Benko, još ljepše obranio i skrenuo loptu u korner. U 28′ Pejanović je lijepo primirio loptu u 16-tercu gostiju, okrenuo se i pucao, no lopta odlazi pokraj vratiju.

U sljedećem napadu, J.Colarić prolazi desnom stranom i s ruba kaznenog prostora gađa donji lijevi kut, no vratar domaćih uspijeva skrenuti loptu u korner. Gosti izvode korner, lopta još nije ni došla do prve stative, a danas nesnalažljivi i loš glavni sudac Meglić, pokazuje na bijelu točku, iako nitko u gledalištu, osim vjerojatno njega samog, nije vidio što se dogodilo na drugoj stativi, gdje se jedan gostujući igrač uz glasan poklič, našao na travi, a domaći igrač Lazić dobio žuti karton? No, Ćosićev udarac s bijele točke, domaći vratar Lovrić, osim što čita, još ljepšom paradom u sami donji lijevi kut, skreće u korner. Zadnju prigodu u prvom poluvremenu, imaju Opatijci, nakon ubačaja J.Rudana s lijeve strane, Matovina iako usamljen na 8 m, loptu glavom šalje preko grede.

Ulaskom Šolića na početku drugog poluvremena, Opatijci preuzimaju sve konce igre u svoje ruke, što ubrzo rezultira i vodstvom za 1:0, u 28 minuti. Šolić izvodi korner, i pogađa Lazića kojem nije teško snažnim trzajem glave zakucati loptu u mrežu. Samo sedam minuta kasnije, Pejanović je lijepo prošao desnim bokom, no na nekih 35 m od svojih vratiju, skroz uz aut liniju, branič Vrbovca ga grubo ruši, za svoj drugi, odnosno, isključujući, crveni karton. Loptu ponovo namješta najbolji igrač utakmice, Šolić, koji preciznim i felširanim udarcem pogađa suprotne rašlje za povećanje vodstva Opatijaca – 2:0. Koliko je glavni sudac ove utakmice bio loš, pokazuje i službeni zapisnik u kojeg je, kao strijelca ovog zgoditka, upisao Ugrinu!?

Slijedi period u kojem su Opatijci pritisnuli goste na njihovu polovicu, i redali prilike, a najozbiljniju imao je Pejanović u 75′ kad ga je Šolič lijepo pronašao između dva stopera, no njegov snažni udarac, vratar Benko uspijeva skrenuti u korner. Iako oslabljeni, nakon isključenja Bojčića, gosti su ipak, zahvaljujući danas smušenim i nespretnim stoperima ( Kolić, Cvetković ) Opatijaca, nakon jedne od mnogih pogrešnih dodavanja, preko Josipa Colarića u 82′ uspjeli smanjiti i ublažiti poraz. Do kraja utakmice, Šolić je još jednom pokazao svoj raskošni nogometni talent, kad je u 89′ iz slobodnog udarca s 20 m, pogodio donji desni kut, no vratar Benko je taj njegov udarac, krajnjim naporom uspio skrenuti u korner. S nova tri boda, Opatijci i dalje drže prvo mjesto na ljestvici.

3. HNL ZAPAD
Datum: 21.04.2018.
Kolo: 25
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije – Gledatelja: 200
Suci:Filip Meglić ( Krapinske Toplice ), Filip Sinković ( Krapina ), Alen Gamilec ( Krapina ), 4.sudac: Martin Turčin ( Tuhelj )
Delegat: Božidar Jureković ( Zagreb )
Doktor: dr Lovro Tkalčić

NK OPATIJA – NK VRBOVEC 2 : 1 ( 0 : 0 )
Lovrić, J.Rudan, Bae Yunryeol, Lucić (31′ Ugrina), Kolić, Cvetković, Matovina (73′ T.Rudan), Pejanović, Lazić, I.Kovačević , B.Bogolin (46′ Šolić)
Trener: Zoran Bogolin

NK VRBOVEC: Benko, Slišković, Bojčić, Ćosić (78′ Busija),Petak, Colarić J., Dimović (58′ Boroša), Krizmanić, Gegić, Colarić D. (65′ Franić), Pluščec
Trener: Denis Madžar

Strijelci: 1:0 Danijel Lazić u 58′; 2:0 Aleksandar Šolić u 65′; 2:1 Josip Colarić u 82′

Žuti kartoni: Matovina, Lazić, Pejanović, J.Rudan ( NK Opatija ), Slišković, Gegić ( NK Vrbovec )
Crveni karton: Bojčić ( NK Vrbovec ) – 2 žuta kartona