VK Opatija: Korak bliže zadanom cilju @ 1.B HVL

vaterpolo_opatija_zadar_2013

S nekoliko uzastopnih pogodaka stižu na samo gol zaostatka 1.43 sekunde do kraja utakmice, ali ipak ne uspijevaju doći do potpunog preokreta jer Martinčić iskorištava posljednjeg igrača više na utakmici za opatijsko slavlje na otvorenom plivalištu kraj Save.

Volosko – Vaterpolisti Opatije pobjedom 8 : 6 nad ZVK Mladost, tri kola prije kraja , došli su na korak od osvajanja prvenstva 1.B hrvatske vaterpolske lige. S obzirom da je gostovanje u Zagrebu okarakterizirano kao potencijalna opasnost igrači trenera Kancijanića ušli su u utakmicu veoma koncentrirano i nakon prvih osam minuta golovima Pavlovića i Peroša poveli sa 2 : 0.

U drugom dijelu utakmice nakon pogotka Miočevića sa igračem više za smanjenje rezultata na 2 : 1, uzvraća najprije Strižić za 3 : 1, a već u sljedećem napadu Vedran Deželjin iskorištava brojčanu prednost za 4 : 1 vodstvo Opatijaca na poluvremenu.

Opatijski vaterpolisti nastavljaju u istom ritmu i nakon velikog odmora tako da je na 4.34 do kraja treće četvrtine rezultat već visokih 6 : 1 u njihovu korist. Međutim, iako je u tom trenutku izgledalo kao da je utakmica odlučena tako nisu mislili domaći igrači koji najprije u posljednjoj minuti četvrtine preko Mijatovića smanjuju na 6 : 2 a potom u posljednjih osam minuta na veliko iskušenja stavljaju vratara Gržentića i obranu Opatijaca.