VK Opatija: Mladostaši bolji u obje utakmice @ Kvalifikacije za kup RH

Arhiva Liburnija.net

Već tijekom prve utakmice koja se igrala na bazenu kraj Save bilo je jasno da su Zagrepčani kvalitetniji i da će bez većih problema osigurati nastup na finalnom turniru.

Volosko, Zagreb – Kadeti Vaterpolo kluba Opatija završili su ovogodišnje natjecanje u kupu Hrvatske dvostrukim porazom od vršnjaka iz zagrebačke Mladosti. Već tijekom prve utakmice koja se igrala na bazenu kraj Save bilo je jasno da su Zagrepčani kvalitetniji i da će bez većih problema osigurati nastup na finalnom turniru.

Opatijci su kao po nekom ustaljenom pravilu, kada se dođe na gostovanje u Zagreb, djelovali prestrašeno i impresionirano što su domaći igrači obilato iskoristili napunivši do vrha mrežu opatijskog vratara Škorića i tako već nakon prve utakmice riješili sve dvojbe oko ukupnog pobjednika.

U uzvratu u Voloskom igrači trenera Šimca pružili su puno jači otpor i sve do polovice treće četvrtine držali rezultat u kako takvoj neizvjesnosti. Mladostaši su se tek u posljednje dvije četvrtine uspjeli odlijepiti na konačnih 12 : 6 u njihovu korist.