VK Opatija : Opatijci dvanaesti na Korčuli @ PH za nade

vk_opatija_nade_korcula_2015

Na turniru je bio uočljiv veliki pomak u kvaliteti klubova iz 1.B HVL-e koji posjeduju vlastite bazene pa je tako domaći KPK osvojio treće mjesto, Zadar 1952 je bio peti a makarski Galeb osmi.

Korčula / Volosko – Nade Vaterpolo kluba Opatija osvojile su dvanaesto mjesto na završnici prvenstva Hrvatske koje se protekli vikend održalo na Korčuli u organizaciji domaćeg KPK.

Najmlađi opatijski vaterpolisti, vođeni trenerom Kancijanićem, izgubili su u grupnoj fazi sve tri utakmice protiv objektivno kvalitetnijih protivnika da bi što je turnir odmicao dalje prikazivali sve bolje i bolje igre koje su rezultirale sa tri pobjede i ukupno dvanaestim mjestom od šesnaest učesnika.

Na turniru je bio uočljiv veliki pomak u kvaliteti klubova iz 1.B HVL-e koji posjeduju vlastite bazene pa je tako domaći KPK osvojio treće mjesto, Zadar 1952 je bio peti a makarski Galeb osmi. Inače, prvaci Hrvatske postali su mladi vaterpolisti Juga koji su u uzbudljivom finalu, nakon četveraca, pobijedili vršnjake iz Primorja EB. Napomenimo i da je Salona nastupila izvan konkurencije zbog nastupa nekolicine starijih igrača tako da su svi njihovi rezultati brisani.