Zanimljiva sportska nadmetanja obilježila ovogodišnju Petrovu @ Rukavac

petrova_2014_sport (1)

U nastavku teksta pročitajte najuspješnije ekipe, pojedince i parove koji su se natjecali u sportskom djelu (badminton, mali nogomet, briškula i trešeta, potezanje šapaga i pantball) ovogodišnje Petrove.

sport_rukavac_petrova-2014 (2)

Rukavac – Ovogodišnje izdanje Petrove, osim bogatog kulturnog zabavnog programa, koji je uključivao otvorenje izložbe Branka Janija Kukurina, koncert zborova ‘Štorija’ i DVD-a Opatija te premijere predstave ‘Bjutifl Merika’, koncert ‘Z MIK-a v Rukavac’ te nastupe liburnijskih bendova, uključivalo je i zanimljiv sportski program u nekoliko disciplina.

Tako je u sportskom centru ”Damar“ održan 6. tradicionalni badminton turnir parova ”Petrova doubles 2014“ u 3 kategorije. U kategoriji Mix parova sudjelovalo je 19 parova, a najuspješniji su bili Maja Arnautović i Vlado Pezdevšek.

sport_rukavac_petrova-2014 (1)

Drugo mjesto osvojio je Loris Matković i Sonja Rukavina, dok je treće mjesto pripalo Tanji Škorc i Daliboru Dorinko. Na utješnom turniru slavila je Marija Šimić Hlača i Damir Zec te Vesna Glavan i Daniel Petrinić.

Od 11 prijavljenih, Tanja Škorc i Edita Radlović bile su najuspješnije u kategoriji ženskih parova, drugo mjesto pripalo je Mariji Šimić Hlača i Kristini Franović, dok su Svjetlana Katić i Sonja Rukavina osvojile treće mjesto.

U muškoj kategoriji snagu je odmjerilo 13 parova, a prvo mjesto osvojili su Milorad Mihić i Vlado Pezdevšek, Željko Nedeljković i Loris Matković osvojili su drugo mjesto, dok se na treće plasirao par Dražen Šćulac / Vedran Štefanek.

Od ukupno 32 prijavljena para, na 4. tradicionalnom turniru u briškuli i trešeti slavili su par Kinkela/Pavletić. Drugo mjesto pripalo je paru Bruno/Jutriša, a 3 treće plasirani par bio je Medica/Vukušić. U utješnom turniru slavio je par Vukelić/Ivanković, drugo mjesto pripalo je paru Puharić/Mamula, a treće paru Bučković/Stermečki.

petrova_2014_sport (2)

Ekipa Pojana bila je prvo plasirana u potezanju špaga, drugo mjesto, osvojila je ekipa Mix regije, a treće mjesto pripalo je domaćinima – ekipi Rukavaca.

Na školskom igralištu je Malonogometni turnir ”Petrova 2014“, a natjecalo se 14 ekipa od čega i jedna ženska. Prvo mjesto osvojila je ekipa ”Monokini – Feri tap“, drugo mjesto pripalo ekipi ”Saller“, a treće ekipi ”Lipa“. Također, u šumi iznad Rukavca održan je i turnir u pantballu. Prvo mjesto osvojila je ekipa ”PK Rukavac“, drugo mjesto osvojila je ekipa ”Tigrovi“, dok je treće pripalo ekipi ”Opatije“.