Završen prvi dan 3. izdanja međunarodnog stolnoteniskog turnira Opatija Milenij Open

Na turniru, koji je okupio 400 sportaša iz 16 zemalja svijeta, Europe, Amerike i Azije, prvog dana nastupilo je 140 djevojčica i dječaka u kategorijama najmlađi kadeti, najmlađe kadetkinje, mlađi kadeti i mlađe kadetkinje.

Opatija – Treće izdanje međunarodnog stolnoteniskog turnira Opatija Milenij Open koje se do nedjelje održava u opatijskoj dvorani „Marino Cvetković“ otvoren je natjecanjem najmlađih kategorija.

Borna Petek iz STK TIS iz Zagreba slavio je u kategoriji mlađih kadeta nakon što je u finalu rezultatom 3:1 porazio mađarskog igrača Davida Szantosija. Na treće mjesto iste kategorije plasirali su se Luis Kraus (Njemačka) i Samko Arpas (Slovačka). U kategoriji mlađih kadetkinja najbolja je bila Dora Ćosić (Bosna i Hercegovina). U finalnom susretu uvjerljivo je slavila nad Varaždinkom Brunom Borovec iz STK Ronald Ređep Starr (3:0). Na treće mjesto plasirale su se Shirin Hosfeld (Njemačka) i Jelena Vukelić (STK Varaždin). Andrea Orbanić iz STK Kanfanar pobjednica je u kategoriji najmlađih kadetkinja. U finalnom meču bila je bolja od Elise Kohlen iz Njemačke (3:1). Brončane medalje u kategoriji mlađih kadetkinja primile su Maja Bolješić (Gradski stolnoteniski klub Zagreb) i Mara Markovanović (STK Dugo Selo). Mađar Nikosz Kizakisz osvojio je prvo mjesto u kategoriji najmlađih kadeta, a u finalu je slavio sa 3:1 nad Benjaminom Zijadićem iz Bosne i Hercegovine. Na treće mjesto plasirali su se Slovaci, Adam Madaras i Samko Arpas.

U nastavku turnira, koji se održava u organizaciji Hrvatskog stolnoteniskog saveza, STK “Opatija 08” i tvrtke TTM iz Njemačke, a pod pokroviteljstvom Grada Opatije, Sportskog saveza Grada Opatije i Turističke zajednice Grada Opatije, u petak će nastupiti kadeti i juniori.