Ženska klapa Kastav osvojila srebrnu medalju u kategoriji Folklor a cappella na najprestižnijoj europskoj zborskoj manifestaciji @ Göteborg

Natjecateljski nastup održan je 5. kolovoza u kazalištu Stora Teatern pred uglednim međunarodnim sedmeročlanim žirijem, a ovu vrijednu nagradu ženska klapa Kastav je osvojila izvodeći repertoar usmjeren k sveobuhvatnom predstavljanju naše kulturne i glazbene baštine.

Göteborg – Ženska klapa Kastav, pod umjetničkim vodstvom Saše Matovine, osvojila je srebrnu medalju u kategoriji Folklor a cappella na najprestižnijoj europskoj zborskoj manifestaciji 4th European Choir Games – 4. Europske zborske igre, koje su održane u švedskom gradu Göteborgu. Zahvaljujući iznimnim rezultatima postignutim u posljednjih nekoliko godina na međunarodnim natjecanjima, Klapa je nastupila izravno u finalnom dijelu natjecanja – GRAND PRIX OF NATIONS.

Natjecateljski nastup održan je 5. kolovoza u kazalištu Stora Teatern pred uglednim međunarodnim sedmeročlanim žirijem, a ovu vrijednu nagradu ženska klapa Kastav je osvojila izvodeći repertoar usmjeren k sveobuhvatnom predstavljanju naše kulturne i glazbene baštine: ČRČAK (Ivan Matetić Ronjgov na tekst iz zbirke Istarske narodne pjesme), KOLO IGRA KOD SVETOGA ROKA (dalmatinska narodna iz Tisnoga s otoka Murtera, obradio Marko Rogošić), ČA VRIDI (glazba Duško Tambača, stihovi Drago Ivanišević), O, PASIKO MOJA (glazba Rajimir Kraljević, stihovi Nediljko Begić) i IZIŠLA JE ZELENA NARANČA (dalmatinska narodna s otoka Lastova, obradio Krešimir Magdić). Konkurencija ženskoj klapi Kastav bila je iznimno jaka. U spomenutoj kategoriji nastupila su 23 zbora iz 14 zemalja čitavog svijeta: Danska, Finska, Gana, Hrvatska, Indonezija, Irska, Kanada, Kina, Latvija, Njemačka, Norveška, Rumunjska, Rusija i Slovačka, pri čemu je u spomenutoj kategoriji ženska klapa Kastav bila jedina predstavnica naše zemlje. Pored nastupa u natjecateljskoj konkurenciji, ženska klapa Kastav je 06. kolovoza održala i Prijateljski koncert – Friendship concert.

Na 4. Europskim zborskim igrama je u 10 različitih natjecateljskih kategorija nastupilo 129 zborova iz 36 zemalja čitavog svijeta, budući da je ovo natjecanje otvoreno i za zborove koji nisu s europskog kontinenta.

Odlazak ženske klape Kastav na 4. Europske zborske igre ostvareno je uz veliku financijsku potporu Grada Kastva, Ministarstva kulture Republike Hrvatske i Primorsko-goranske županije.