Znanstveni skup ”Lovran u riječi, riječ u Lovranu” @ Lovran

Posljednju trećinu skupa, od 14.15 do 16 sati, otvorit će Markus Leideck i tema ”Onimija Lovranštine u urbarima Pazinske grofovije iz 15. i 16. stoljeća”, nakon kojeg slijede Maja Cerić s temom ”Sv. Mihovil, zaštitnik Lovranske Drage – onomastički pogled na osobno ime Mihovil”…

Lovran – Znanstveni skup ”Lovran u riječi, riječ u Lovranu”, u organizaciji Katedre Čakavskoga sabora Lovran održa će se ove subote travnja 2013. u hotelu ”Lovran” s početkom u 9 sati. Program će otvoriti Sanja Tadić Šokac predavanjem ”O Danuncijadi Viktora Cara Emina”, a do 11 sati izmijenit će se Mirjana Crnić Novosel i Ivana Nežić s temom ”Pun naručaj nepozabjeneh lovranskeh besed”, Jasna Vince koja će predstaviti ”Jedan šaljivi tekst o Lovrancima”, Alexander Hoyt s temom ”Jezik pisama iz Lovrana u Spinčićevoj ostavštini” te Mateo Žagar i ”Lovranski glagoljski abecedariji prema ostalima glagoljskima”.

U središnjem dijelu manifestacije, od 11 do 12.30 sati, predavanja će održati Sanja Holjevac i Anastazija Vlastelić na temu ”Kvaderna kapitula lovranskoga kao izvor za istraţivanje hrvatske jezične povijesti”, Tanja Kuštović na temu ”Prilozi u Kvaderni kapitula lovranskoga”, Ana Kovačević i Lucija Turkalj sa ”Zapažanjima o sintaksi Kvaderne kapitula lovranskoga”, Nina Spicijarić Paškvan i ”Talijanizmi u Kvaderni kapitula lovranskoga” te Anđela Frančić i ”Antroponimija u Kvaderni kapitula lovranskog”.

Posljednju trećinu skupa, od 14.15 do 16 sati, otvorit će Markus Leideck i tema ”Onimija Lovranštine u urbarima Pazinske grofovije iz 15. i 16. stoljeća”, nakon kojeg slijede Maja Cerić s temom ”Sv. Mihovil, zaštitnik Lovranske Drage – onomastički pogled na osobno ime Mihovil”, Robert Doričić i Ivana Eterović s temom ”Antroponimija u ispravama lovranskoga notarskog ureda iz druge polovice 18. stoljeća”, Igor Eterović, Frane Babić i Boris Mišćenić s temom ”Nacrt toponomastičkoga istraţivanja Lovranšćine”, Roberto Žigulić s temom ”Stanovništvo juţnog dijela lovranske gradske jezgre u XIX. stoljeću” te Mateja Jerman i ”Liturgijski predmeti od plemenitih metala u ţupnoj crkvi Svetog Jurja u Lovranu”.

U poslijepodnevnim satima predviđen je obilazak stare lovranske gradske jezgre.

Ivan Mellor / Liburnija.net

Ovo je arhivski članak. Stranice su u međuvremenu redizajnirane.

Kreni od početne stranice - Poduckun.net