1.B HVL : Bod vrijedan naslova! @ Makarska

nino_muradzija_vk_opatija

Sljedeće subote opatijske vaterpoliste očekuje važna utakmica na Kantridi protiv drugoplasiranog Zadra, koga bi se eventualnom pobjedom izbacilo iz utrke za naslov, a s tri boda iz tog susreta Opatijci bi praktički već mogli početi slaviti novu titulu.

Makarska – Opatijski vaterpolisti vratili su se sa teškog gostovanja u Makarskoj bogatiji za vrijedan bod koji bi se u konačnici mogao pokazati presudnim u borbi za obranu naslova prvaka 1.B hrvatske vaterpolske lige.

Iako hendikepirani neigranjem Turine i vratara Čubranića te lošim ulaskom u utakmicu Opatijci su ipak u uzbudljivoj završnici uspjeli sačuvati neriješen rezultat protiv uvijek neugodnog domaćina koji je nastupio kompletan, sa svim svojim zvijezdama.

Kao što smo i rekli Makarani su na brzinu iskoristili umor od puta Opatijaca i poveli 3 : 0 da bi tek nakon toga igrači trenera Kancijanića zaigrali angažiranije i preko Glavana i Mudražije, do kraja prve četvrtine smanjili rezultat na 3 : 2.

U drugoj četvrtini Opatijci najprije poravnavaju rezultat golom Vedrana Deželjina a zatim preko Rakovca po prvi puta i vode na utakmici. Vrlo dobrom igrom u obrani opatijski vaterpolisti u tim trenucima tjeraju svoje protivnike na pogreške iz kojih se razvijaju brzi kontranapadi, koji na žalost ostaju nerealizirani pa domaći golovima Brkića i Letice ponovno dolaze do minimalne prednosti uoči velikog odmora.

tablica_lzp_6_kolo

Treću četvrtinu golom za 6 : 4 otvaraju igrači Galeba ( strijelac je bio Franičević ), nakon čega na 6 : 5, svojim drugim pogotkom, smanjuje iskusni Glavan.Do kraja trećeg dijela ponovno robusni centar domaćina Franičević diže prednost na dva razlike ali na 1.35 do svršetka za minimalan zaostatak pogađa Bojan Car.

Neizvjesnu, posljednju četvrtinu ovaj puta bolje otvaraju Opatijci koji prvo preko Sanjina Deželjina poravnavaju na 7 : 7 a zatim i ponovno vode drugim golom na utakmici Bojana Cara.Međutim tada domaći vaterpolisti dobivaju vjetar u leđa uzrokovan sa nekoliko dvojbenih sudačkih odluka i na nešto više od dvije minute do kraja rezultat glasi 9 : 8 za Galeb.

Da bi utakmica ipak završila na najpravedniji način pobrinuo se mladi Dario Rakovac realiziravši brojčanu prednost ulaskom u posljednju minutu utakmice u kojoj je igračima Galeba pružena još jedna šansa za pobjedu koju oni srećom nisu iskoristili, promašivši igrača više.

Na kraju ostaje žal za propuštenom prilikom jer se pobjedom već jučer moglo riješiti pitanje prvaka ali s obzirom na težinu protivnika i neugodnu tradiciju i osvajanje jednog boda je veliki uspjeh.