1.B HVL : Juraga pogodio za novi trobod

Duje Peroš, strijelac četiri pogotka!!!

U samoj završnici utakmice, gdje se obje momčadi smjenjuju u minimalnom vodstvu, junaci postaju vratar Opatijaca Matijević, koji pri rezultatu 12 : 12 čudesno brani “zicera” sa stative Štokiću, te već spomenuti Juraga, koji uz pomoć rovinjskog bloka uspijeva prevariti vratara Fabriša za konačnih 14 : 13.
Volosko – U velikom regionalnom derbiju u kojem je ulog osim prestiža i tri boda bilo i prvo mjesto na ljestvici, opatijski vaterpolisti izborili su pobjedu nad ekipom Delfina, pogotkom Denisa Jurage četiri sekunde prije kraja utakmice.
Kao i prijašnji susreti ovih dviju ekipa koje se vrlo dobro međusobno poznaju i ovaj sraz donio je pregršt uzbuđenja i preokreta tako da su svi prisutni na Bazenima Kantrida mogli uživati u prikazanoj igri.
Opatijci su kao i u većini ovogodišnjih prvenstvenih utakmica vrlo sigurno krenuli te nakon početnog vodstva Delfina preko Frajmana do kraja četvrtine golovima Turine, Peroša i Sušnja došli do prve osjetnije prednosti.
Nakon što je ljevoruki Capan iskoristio igrača više početkom drugog dijela i smanjio zaostatak na 2 : 3, usljedila je prava kanonada sa obje strane tako da je rezultat nakon druge četvrtine glasio 7 : 5 u korist igrača trenera Danijela Kancijanića.
Treća četvrtina donosi veliki pad u igri Opatijaca kojima, nakon što Peroš iz peterca podiže prednost na + 3, ponestaje ideje u napadu dok u obrani potpuno zaboravljaju na iskusnog Bralu što ovaj obilato koristi te sa tri uzastopna gola preokreće rezultat u korist svoje momčadi.

Već tada sa obje klupe i tribina kreću povici prema sudačkom dvojcu zbog nekoliko čudnih odluka a takva se praksa nastavlja i u posljednjoj četvrtini u kojoj se igra svodi na igrača više odnosno manje, iz razloga što suci u tom periodu dosuđuju čak osam isključenja, po četiri na svakoj strani. U takvom razvoju situacije, gdje se obje momčadi smjenjuju u minimalnom vodstvu, junaci postaju vratar Opatijaca Matijević, koji pri rezultatu 12 : 12 čudesno brani “zicera” sa stative Štokiću, te već spomenuti Juraga, koji uz pomoć rovinjskog bloka uspijeva prevariti vratara Fabriša za konačnih 14 : 13.
Nakon 9 odigranih kola Opatijci su se uspjeli sami probiti na čelo prvenstvene ljestvice, te ih sada nakon dvotjedne pauze očekuje niz vrlo teških gostovanja u kojima će pokušati obraniti vodeću poziciju.