1.B HVL : Opatijci na bazenu pod balonom napunili mrežu Osječana

vk_opatija_seniori_osijek_2014 (1)

Rezultat od 21 : 6 na kraju je realan odnos snaga između dva takmaca.

Rijeka – Nova uvjerljiva pobjeda stigla je za Opatijce u utakmici 8. kola 1.B hrvatske vaterpolske lige, a žrtva je po drugi puta ove sezone bio Osijek.

Nakon više od godinu dana opatijski vaterpolisti vratili su se u prvenstvenim utakmicama u poznato okruženje pod balon Kantride i u tu čast napunili do vrha mrežu nedoraslih Osječana.

Uraganski početak Opatijaca, a pogotovo Bojana Cara (strijelca prva četiri pogotka na utakmici) donio je domaćim igračima visoku prednost od čak 7 : 0 u prvih osam minuta igre.Tek je Budak šest sekundi prije kraja četvrtine svojim golom pokvario gotovo savršenu dionicu igrača trenera Kancijanića.

vk_opatija_seniori_osijek_2014 (2)

I u drugoj četvrtini Opatijci nastavljaju razmontiravati neuvjerljive goste pa pogocima Pavlovića, Vedrana Deželjina, Martinčića i Rakovca odlaze na odmor sa okruglih deset golova prednosti.

Veoma motivirani opatijski vaterpolisti ne daju svojim protivnicima da predahnu niti u trećoj četvrtini koju rješavaju u svoju korist sa 6 : 2 za ukupnih 17 : 3, nakon čega trener domaćih u igru za zadnjih osam minuta šalje juniore pojačane sa Lukom Pavlovićem. Međutim niti takav sastav nije dozvolio Osječanima da barem tu četvrtinu ostanu neporaženi pa je rezultat od 21 : 6 na kraju realan odnos snaga između dva takmaca.

Car sa šest i Pavlović sa pet golova bili su najefikasniji u domaćim redovima dok se kod gostiju nitko nije izdigao iz prosjeka.