1.B HVL : Opatijci preplivali Savu

opatija_zagreb_2014_seniori

U trećoj četvrtini Zagrebaši zadnji put ozbiljno prijete golovima Lipeja i Uzura za minimalni zaostatak od 5 : 6 međutim Sanjin Deželjin i Turina ponovno vraćaju kakav – takav rezultatski mir pred posljednjih osam minuta.

Zagreb – Nešto teže od očekivanog opatijski vaterpolisti pobijedili su ekipu Zagreba u 6.kolu prvenstva 1.B HVL čime su zadržali stopostotni učinak i prvo mjesto na ljestvici skupine A.

Usprkos izostanku Strižića, Glavana i Mudražije, trojca koji je vrlo bitan za igru momčadi trenera Kancijanića, Opatijci su slovili za velikog favorita protiv protivnika kojeg su na otvaranju prvenstva, na Kantridi pobijedili sa čak 20 : 5.

Kasni početak utakmice u 22 sata sigurno nije išao na ruku Opatijcima koji su u početnim minutama izgledali dosta pospano što su domaći vaterpolisti obilato iskoristili i golovima Vesela i Lipeja poveli sa 2 : 0.

Nakon što je u prvih pet minuta trener Kancijanić ispremiješao gotovu cijelu početnu sedmorku počeli su se uočavati prvi znakovi buđenja pa do kraja prvog dijela Opatijci preko Sanjina Deželjina najprije smanjuju zaostatak na 2 : 1, a u drugoj četvrtini, sa četiri uzastopna gola i potpuno preokreću tijek susreta u svoju korist.

tablica_6_kolo_2014

U toj posljednjoj četvrtini nakon gola Radetića za 9 : 6 opatijske momčadi i Uzura za smanjenje na 9 : 7 Opatijci ubacuju u višu brzinu i postižu još tri pogotka čime zaključuju priču o pobjedniku.

Kod Opatijaca najefikasniji su bili Car sa 4 i Sanjin Deželjin sa 3 gola a dobru obrambenu rolu odigrali su Radetić na poziciji beka te Čubranić na golu.