1. B HVL : Opatijci uzeli bodove na Poljudu

Liburnija.net: Seniori i treneri VK Opatija

Opatijski vaterpolisti pobjedom protiv Salone u Splitu uspješno su premostili prvu prepreku na putu prema naslovu prvaka 1.B HVL.
Volosko / Split – Na uvijek teškom i neugodnom gostovanju u potpunosti su nadigrali svoje domaćine prepustivši im samo uvodnu četvrtinu u kojoj je primjetan bio nešto opušteniji ulazak u utakmicu, što su igrači Salone uspjeli kazniti, te taj period golovima Duževića i Hodžića dobiti sa 2 : 0.
Međutim sve ono što su propustili u prvom, Opatijci su naplatili sa kamatama u drugom periodu igre.Prvo je na 2 : 1 smanjio Damjanović da bi nakon toga raspoloženi Strižić potpuno preokrenuo rezultat sa dva uzastopna gola, od čega jedan iz opravdano dosuđenog peterca. Opatijski vaterpolisti tu ne staju već u posljednje dvije i pol minute druge četvrtine postižu još tri gola. Strijelci su Peroš dva puta i Turina sa dva metra pa se tako na veliki odmor odlazi uvjerljivim vodstvom gostiju od 6 : 2.
Čim je započela treća četvrtina Rajčić svojim golom vraća domaćima nadu da bi možda ipak nešto mogli napraviti u nastavku utakmice, no igrači trenera Kancijanića novom serijom pogodaka stižu na 3 : 17 do kraja utakmice do nedostižne prednosti 9 : 4.
Do kraja susreta igrači Salone koriste nekoliko grešaka u igri opatijskih vaterpolista te se sa tri gola u nizu opasno približavaju, međutim iskusni Strižić, a zatim i kapetan Martinčić svojim pogocima zaključuju utakmicu.
U sljedećem kolu Opatijce put vodi u Makarsku na još jedan veliki derbi susret protiv Galeba MR.