1.B HVL : Opatijcima bodovi u obračunu točno u podne @ Makarska

Arhiva Liburnija.net

Međutim ti pogoci su ujedno bili i posljednji za vaterpoliste Salone jer Opatijci do kraja utakmice pojačavaju igru u obrani, a u napadu tri puta tresu mrežu solidnog Kliškinjića za veliku i važnu pobjedu koja ih ostavlja na vodećoj poziciji.

Opatija / Makarska – Vaterpolisti Opatije prošli su neokrznuti teško gostovanje kod Salone koja je zbog kvara poljudskog bazena, domaćin bila u Makarskoj. U utakmici koja se igrala u vrijeme koje je prikladnije za laganu šetnju i ispijanje kave na nekoj terasi, Opatijci su loše ušli dozvolivši domaćinu da na brzinu povede sa 2 : 0 golovima Jelavića sa igračem više te Jerkovića iz peterca.

Do kraja četvrtine Opatijci golom Pavlovića smanjuju rezultat na 2 : 1 ali odmah potom na dva razlike vraća Hodžić koji koristi nesporazum u obrani opatijskih vaterpolista te lako poentira u situaciji kada se našao oči u oči sa vratarom Gržentičem.

Gabrijel Strižić

Dosta problema tijekom cijele utakmice igračima trenera Kancijanića zadavao je korpulentni centar Barbir koji se zahvaljujući izostancima Glavana i Peroša prometnuo u udarnu napadačku iglu domaćih te su sve akcije Salone uglavnom išle preko njega, što je on koristio i u pravilu zarađivao isključenja ili peterce.

Nakon što Štokić početkom drugog dijela smanjuje vodstvo Salone na 3 : 2 upravo Barbir iznuđuje još jedan peterac koji ovaj puta sigurno realizira Hodžić za tada će se pokazati posljednje vodstvo domaćih vaterpolista na utakmici.Do odlaska na veliki odmor iskusni Strižić postiže dva uzastopna gola i rezultat na poluvremenu glasi 4 : 4.

U trećoj četvrtini jučer izvrsni Gržentič brani nekoliko teških udaraca nakon kojih Pavlović i Martinčić realiziraju brze kontre čime Opatijci prvi puta bježe domaćim igračima na dva gola razlike. Salona ponovno smanjuje rezultat drugim golom Jelavića, a do kraja četvrtine najprije Strižić vraća prednost na plus dva, da bi nakon toga Plazonić sa igračem više postigao gol za 7 :6 u korist Opatije.

Strižić na startu posljednjeg dijela realizira peterac za svoj četvrti pogodak na utakmici i novo vodstvo od dva razlike, no uporni domaćini vrlo brzo vraćaju stvari na početak golovima Barbira i ljevorukog Jerkovića pa na 6.35 do kraja susreta rezultat glasi 8 : 8.