1.B HVL : Pobjeda vrijedna naslova prvaka

Arhiva Liburnija.net

U posljednjih osam minuta odvija se prava drama na Gruškom plivalištu u kojoj Opatijci pokazuju više umijeća i živaca čime dolaze do vrijedne pobjede.

Dubrovnik / Opatija – Vrlo važnu pobjedu, koja bi u konačnici mogla donijeti i naslov prvaka, zabilježili su opatijski vaterpolisti na gostovanju u Dubrovniku, kod branitelja naslova Bellevuea.

Dubrovčani su bolje ušli u utakmicu riješivši prvu četvrtinu u svoju korist 2 : 0 golovima Bogdanovića, s igračem više i Fatovića nakon šuta iz faula uz dosta sreće. Opatijci se vraćaju početkom drugog dijela sa dva gola Strižića da bi nakon toga domaći igrači ponovno stekli prednost od 4 : 2 što je bio i rezultat na poluvremenu.

Na početku treće četvrtine grešku Jurage u napadu koristi u brzoj kontri Fatović i svojim trećim pogotkom donosi velikih 5 : 2 svojoj momčadi. Već u sljedećem napadu Opatijci lijepim golom Mudražije smanjuju zaostatak na 5 : 3, a nedugo zatim kapetan Martinčić koristi igrača više za 5 : 4.

Dubrovčani ponovno sretno, nakon odbijene lopte od stative, dolaze do pogotka za 6 : 4 nakon čega slijedi serija od tri uzastopna gola opatijskih vaterpolista za prvo vodstvo na utakmici 7 : 6. Strijelci su bili Glavan, Strižić i Mudražija.

tablica_13

Do kraja četvrtine najbolji pojedinac u redovima domaćina Fatović postiže svoj četvrti pogodak na utakmici kojim vraća rezultat u egal.

U posljednjih osam minuta odvija se prava drama na Gruškom plivalištu u kojoj Opatijci pokazuju više umijeća i živaca čime dolaze do vrijedne pobjede. Najprije Strižić završava odlično isplivanu kontru za novo vodstvo svoje ekipe a nakon još jednog izjednačenja rezultata golom Duždevića, Pavlović deset sekundi prije kraja utakmice iznuđuje isključenje svog čuvara te odlično proigrava Gabrijela Strižića koji takvu priliku ne propušta i 6 sekundi prije kraja donosi velika tri boda.