1. B HVL : Pobjedom protiv Galeba nastavljen pobjednički niz

Predvođeni trenerom Željkom Šimcem, koji je na klupi zamijenio kažnjenog Kancijanića, Opatijci su brzo poveli sa 2 : 0 golovima Vedrana Deželjina i Strižića i uz to imali još nekoliko lijepih prigoda za povećanje rezultata.
Volosko – U zaostaloj utakmici 4. kola 1.B HVL , protiv starih rivala još iz prvoligaških dana, vaterpolisti Opatije zabilježili su novu pobjedu kojom su zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice. Kao što se i predviđalo bila je to izuzetno teška i izjednačena utakmica dvaju protivnika koji se i ove godine bore za naslov prvaka u kojoj su domaći vaterpolisti do pobjede došli tek u posljednjim minutama zadnje četvrtine.
Predvođeni trenerom Željkom Šimcem, koji je na klupi zamijenio kažnjenog Kancijanića, Opatijci su brzo poveli sa 2 : 0 golovima Vedrana Deželjina i Strižića i uz to imali još nekoliko lijepih prigoda za povećanje rezultata. Međutim, na njihovu žalost nisu ih iskoristili čime su pružili šansu gostima da se pogocima Toni Lalića i Vučka vrate u utakmicu.Od toga trenutka pa sve do dvije minute prije kraja susreta igralo se gol za gol. Opatijci su cijelo vrijeme bili u prednosti a gosti su se svaki puta uporno vraćali u rezultatski egal. U tome im je najviše pomogao jučer odlični vratar Stapić koji je svojim obranama dovodio do očaja napadače domaće momčadi.
Ipak u posljednjoj četvrtini iskusni Gabriel Strižić udarcem iz daljine pronalazi put do gola Makarana za 7 : 6 a 41 sekundu prije posljednjeg sudačkog zvižduka vratar Opatijaca Matijević baca odličnu loptu u kontru za najboljeg opatijskog strijelca Duju Peroša koji rutinirano poentira pokraj nemoćnog Stapića za konačnih 8 : 6 i veliko slavlje domaćih igrača i navijača.