1.B HVL : Pobjedom u Puli izbili na prvo mjesto

Opatijci su nakon početnog vodstva domaćina, pogocima iskusnog Vedrana Deželjina, Augustia i Petrića stekli minimalnu prednost nakon prvih osam minuta, a do poluvremena su tu prednost i udvostručili, pa se na veliki odmor otišlo sa prednošću od 9 : 5.

Pula – Opatijski vaterpolisti pobijedili su rovinjski Delfin na gostovanju u Puli te su se sa ta tri boda privremeno probili na prvo mjesto, gdje će ostati najmanje do utorka, kada će vodeći Bellevue odigrati svoju utakmicu 6.kola protiv KPK.

U trećoj četvrtini Opatijci su bez problema održavali ta četiri zaveslaja prednosti sve do dvije minute prije kraja kada Augusti ne koristi peterac, koji bi vjerojatno slomio sve nade domaćih igrača u pozitivan rezultat.Međutim obranjeni kazneni udarac dao je vjetar u leđa Delfinima te oni do kraja četvrtine postižu dva gola i smanjuju rezultat na 10 : 8.

Kada je Capan polovicom posljednjeg perioda, svojim pogotkom doveo domaće vaterpoliste na korak do izjednačenja, probudili su se igrači trenera Kancijanića i preko svog najboljeg strijelca Augustia te kapetana Luke Saftića postavili stvari na svoje mjesto za konačnih 13 : 10 i prvo mjesto na ljestvici 1.B HVL.