1.B HVL : Pobjedom u susjedskom derbiju osvojili srebro

Uz osvojeno drugo mjesto Opatijci u svojim redovima imaju i najboljeg strijelca prvenstva, Svena Augustia koji je u ukupno 11 odigranih susreta čak 43 puta pogađao mrežu suparnika.

Rijeka – Opatijski vaterpolisti su u svojoj povratničkoj sezoni u 1.B HVL osvojili drugo mjesto iza prvaka dubrovačkog Bellevuea. Do velikog uspjeha Opatijci su došli izborivši ukupno osam pobjeda i doživjevši samo četiri poraza. S obzirom na to da se radi o mladoj momčadi koja je prvi puta nastupala u ovom sastavu može se reći da je drugo mjesto izniman uspjeh igrača predvođenih trenerom Danijelom Kancijanićem i njegovim pomoćnikom Krešimirom Turinom.

U odgođenoj utakmici posljednjeg 14.kola opatijski vaterpolisti su u ulozi gosta, na bazenu Kantrida, bili uspješniji od kostrenskog Jadrana rezultatom 15 : 13.

Ključnu prednost Opatijci su stekli u prvoj četvrtini koju su riješili u svoju korist 4 : 2 golovima Vucelića, Babića, Matea Saftića i Petrića. U preostale tri četvrtine rezultat je bio neodlučen, a suparnici su se izmjenjivali u vodstvu sve do u posljednje dvije i pol minute prije kraja kada Sven Augusti s dva i Ian Petrić s jednim golom odvode svoju ekipu na nedostižna tri gola prednosti.

S nova tri boda Opatijci su tako preskočili Sisciu i KPK s Korčule te gledajući cijelo prvenstvo potpuno zasluženo osvojili srebrne medalje. Uz osvojeno drugo mjesto Opatijci u svojim redovima imaju i najboljeg strijelca prvenstva, Svena Augustia koji je u ukupno 11 odigranih susreta čak 43 puta pogađao mrežu suparnika. Napomenimo još da vaterpolisti Opatije u svojim dosadašnjim nastupima u 1.B HVL, a ovogodišnje prvenstvo je bilo ukupno osmo, nikada nisu bili plasirani ispod trećeg mjesta odnosno da su dva puta bili pobjednici, četiri puta drugoplasirani i dva puta treći.