1.B HVL : Podjela bodova na Kantridi

Pred solidno popunjenim tribinama bazena pod balonom, protiv tradicionalno nezgodnog protivnika, Opatijci su nakon nešto više od polovice utakmice imali pobjedu u rukama da bi u nastavku ostali čak 13 minuta bez postignutog pogotka.
Volosko – Još jednu utakmicu samo za ljude sa jakim živcima odigrali su u subotu vaterpolisti Opatije u sklopu 2. kola prvenstva 1.B HVL protiv rovinjskog Delfina. Pred solidno popunjenim tribinama bazena pod balonom, protiv tradicionalno nezgodnog protivnika, Opatijci su nakon nešto više od polovice utakmice imali pobjedu u rukama da bi u nastavku ostali čak 13 minuta bez postignutog pogotka čime su se doveli u situaciju da u posljednjih minutu i pol spašavaju jedan bod i to zgoditkom Peroša doslovce u zadnjim sekundama.
Domaći vaterpolisti krenuli su u utakmicu promašajima iz čistih situacija što su gosti iskoristili i poveli sa 1 : 0 golom Josipa Vrdoljaka. Nakon toga Opatijci malo po malo preuzimaju konce igre u svoje ruke međutim do kraja prve četvrtine uspijevaju doći do samo jednog pogotka viška zahvaljujući prvenstveno lošoj realizaciji, ali i fantastičnim obranama gostujućeg vratara Fabriša koji je svojim bravurama dovodio do očaja domaće napadače.

U drugoj četvrtini nastavlja se revija domaćih promašaja pa tako taj dio igre završava 1 : 1 čime Opatijci na predah odlaze sa minimalnom prednošću.
Treća četvrtina počinje sa dva uzastopna gola Sanjina Deželjina za prvo osjetnije opatijsko vodstvo od 6 : 3 te nakon toga čistom prilikom Vedrana Deželjina u situaciji kada je potpuno sam isplivao kontranapad ispred vratara Fabriša, no na nesreću umjesto pogotka za 7 : 3 lopta odsjeda na stativi.
U nastavku utakmice slijedi potpuna pomrčina u igri Opatijaca koja goste iz već gotovo izgubljene situacije dovodi u priliku da odnesu puni plijen sa Kantride jer ohrabreni nekonkretnošću domaćih vaterpolista Delfini postižu pet golova u nizu čime 1.29 do kraja utakmice stižu do vodstva 8 : 6.
Opatijci tada kreću na sve ili ništa, te golovima Strižića iz daljine i Peroša, u sekundi prije kraja uspijevaju doći do ipak zasluženog boda.